Ulu Cami Hatları Tezhip Sergisi İlçede de Açıldı
Tarih: 15.06.2017 Saat: 11:42
Konu: GÜNCEL HABERLER


Ulu Cami Hatları Tezhip Sergisi İlçede de Açıldı

Mustafakemalpaşa Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri Aysun Beyaz ve Semra Aydın’ın 40’tan fazla öğrencisinin, Ulucami’den esinlenerek oluşturduğu Tezhip Sergisi Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda sergilenmeye başlandı.
Geçen hafta sonu Bursa Valiliğinin himayesinde, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığının öncülüğünde Bursa Ulu Camii’de sergilenen eserler, Bursalılar tarafından yoğun ilgiyle karşılaşmıştı. Ulu Camii’de sergilenen eserler, İl ve Türkiye basınından da yoğun ilgi görmüştü.
Çarşamba günü Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda sergilenmeye başlayan eserler, üç gün boyunca ilçe halkının beğenisine sunulacak.
Sergiye öncülük eden Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı konuyla ilgili olarak, ‘Cumhurbaşkanlığının Osmanlı El sanatlarının geliştirilmesi ayakta tutulması ve desteklenmesi noktasında büyük teşvikleri oluyor. Bizde bundan hareketle 3 yıldan beri bu eserlerin meydana getirilmesini destekledik. Bu serginin önemi; Bursa Ulucamideki Hatlardan esinlenerek, Tezhip sanatıyla süslenmesinden oluşmuştur. Ulu Camiye vefa borcumuzu bu şekilde bir nebzede olsa ödemeye çalışıyoruz. Bursada açmış olduğumuz sergi, Bursalıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Şimdi de sergiyi Mustafakemalpaşalıların beğenisine sunuyoruz. Başta Usta Öğreticiler Aysun Beyaz ve Semra Aydın olmak üzere, kursiyerlere ve sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’ Sözlerine yer verdi.

http://www.dostmedya.com/haber/1703666472.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/675925896.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1104773141.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/546371219.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1854840393.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7537