TATLITOP'ta 25. yıl şöleni başladı
Tarih: 10.07.2017 Saat: 11:39
Konu: GÜNCEL HABERLER


TATLITOP'ta 25. yıl şöleni başladı

Mustafakemalpaşa’da sokak basketbolunu geniş kitlelere tanıtarak sevdiren, her yaştan sporcuyu parkede buluşturan TATLITOP Şöleni’nin 25. yıl müsabakaları başladı.
Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 1992 yılından beri aralıksız olarak sürdürdüğü Türkiye’nin en önemli açık hava basketbol organizasyonlarının başında gelen TATLITOP Basketbol Şöleni, 9 kategoride 43 takım ve 175 sporcunun katılımıyla basketbol severlere kapılarını açtı.
Mustafakemalpaşa Belediye Spor’un organizasyonuyla Sırmalar Spor Tesisleri’ndeki pota heyecanının ilk gününe Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’dan da ortak oldu.
Küçük Kızlar kategorisinde Beyaz Gölge-Siyah İnciler takımları arasında oynanan turnuvanın ilk maçında yaptığı hava atışı ile şölenin startını veren Başkan Sadi Kurtulan, TATLITOP'un 25 yıldır herkesi sporun içinde tutan bir marka olduğunu söyledi.

'Sporda öncüyüz'

TATLITOP’un Mustafakemalpaşa’da basketbolun gelişimine ve gençlerin spora yönelmesine büyük katkılar sağladığına dikkat çeken Başkan Kurtulan; " Belediye olarak her dönem gençlerimizi ve çocuklarımızı sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizle buluşturuyoruz. Yaz spor okulları, yağlı güreş, atletizm ve yamaç paraşütü gibi sporun her dalında varız. TATLITOP'ta bu spor geleneğinin öncüsü durumunda. 10 yaşından 50 yaşına kadar tüm basketbol gönüllüleri yıllardır TATLITOP'ta bir araya geliyor. Eğlence ve mücadelenin bir arada yaşandığı bu geleneksel heyecanı canlı kılmaya devam edeceğiz. Ayrıca spor alanlarının arttırılması noktasında da projelerimiz sürüyor. Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Merkezi hızla yükseliyor. Yakın zamanda Mustafakemalpaşa prestijli bir spor merkezine kavuşacak. Tüm bu çalışmalarımızı sporcu bir gençlik hedefiyle hayata geçiriyoruz. Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dilerken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
25. TATLITOP Basketbol Şöleni, her gün saat 18.00’da başlayan müsabakalarla 16 Temmuz'a kadar devam edecek.
Tek pota altında oynanan ilk gün maçlarında şu sonuçlar alındı;

Küçük Kızlar

Beyaz Gölge-Siyah İnciler (11-10)

Minik Erkekler

Küçük Lebronlar-San Antonio Warriors (2-7)

Küçük Erkekler

Hılful Fudul Team-Spoil Sport's (9-10)

Minik Kızlar

Pota Bükücüler-Efsane Dörtlü (1-6)

Yıldız Kızlar

Efsaneler-Müptezel Tayfa (6-10)

Yıldız Erkekler

Wınx Club-İnsepşın (16-15)

Raptors-Paşa Bulls (19-16)

Büyük Kızlar

Dark-Red Star (15-8)

Büyük Erkekler

Karagül Deri (A)-Black Eagles (A) (9-19)

Ay Yıldız (A)-Yavuz Matbaa (A) (14-12)

Son Durak (B)-Çalışkan Mobilya (B) (Son Durak hükmen galip)

Meydancılar (B)-New Orleans Hospitals (B) (19-10)
 

http://www.dostmedya.com/haber/543716391.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1276755286.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7568