İlçede İlk Defa Bir Yerel Sinema Festivali Yapılacak
Tarih: 10.07.2017 Saat: 14:48
Konu: GÜNCEL HABERLER


İlçede İlk Defa Bir Yerel Sinema Festivali Yapılacak

Gazeteci ve tv program yapımcısı Necati Kurnaz ın yazıp yönettiği tv filmi (Deli Kız) Film galası ve film festivali ilk defa ilçemizde yapılacak.
Bu güne kadar paşa prodüksiyon film yapımcısı Necati Kurnaz ın, İlçe ve yöresinde; Sarı çizmeli Mehmet Ağa-Hamal- Bir peri Masalı-Aşkın Bedeli-kara biga karası- Kime Ne deyim-Deli Kız. İsimli filmler çekmişti.
Son olarak ilçenin tanıtımı amaçlı çekilen Deli Kız konu ve görsel sahneleri itibarıyla da ilçemizin daha tanınması için büyük emekler sarfedilerek filmde gerek tanınmış film oyuncuları gerekse ilçemizdeki yerel oyuncularla desteklenerek bir hafta içinde çekildi. Bir ay öncesi hazırlıkları yapılan Deli Kız filmine ismine veren 2015 yılındaki duyguların babası Adanalı Sanatcı Zeynel Kuşçu nun şarkısı Deli Kız isim olarak kondu. Filimin Deli Kız şarkı sahneleri ise Suuçtu da çekilerek ilçenin mesire yerinin tanıtılması sağlandı.
16 Temmuz pazar günü ilçemiz Mehter takım ,ile sanatçıları kortej yürüyüşü ile başlayacak festival ve gala, folklor gösterisi, şiir okunması, konuşmalar, filim gösterimi plaket töreni ve Yerel sanatcı Ercan Erişan ın şarkılarıyla son bulacak.
Bundan soraki yıllarda da yerel sinema festivali nin 16 Temmuz da yapılacağı Yönetmen Ve senarist Necati Kurnaz tarafın dan belirterek bu güzel etkinliğin başlangıcını biz çok büyük fedakarlıklarla buraya kadar getirdik. Bundan sonra da inşallah ilgililer devam ettirir
diyerek sözlerini noktaladı.
http://www.dostmedya.com/haber/1858011002.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7570