SODAM Sergisi Açıldı
Tarih: 10.07.2017 Saat: 14:54
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) Kursiyerlerinin Çalışmalarını İçeren Yıl Sonu Etkinliği Düzenlendi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) Kursiyerlerinin hazırlamış oldukları yıl sonu etkinlikleri İlçemiz Adnan MENDERES Meydanında saat 18:30’ da farklı etkinliklerle sunuldu. İstiklal Marşının okunması ile başlayan programımız da ilk olarak Din Eğitim Kursu öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI konuşmasında; Sosyal Dayanışma Merkezinin 2016 yılında büyük bir özveri ile kurulduğunu, SODAM’ ın kuruluş amacının; İlçemizde ikamet etmekte olan gelir düzeyi düşük aileler başta olmak üzere Tüm Roman Vatandaşlarımız için faaliyete geçirilen kurslar, seminer çalışmaları, sergi ve atölye çalışmaları, meslek edindirme kursları ile meslek kazandırmak, farklı sosyal tabakalarda yer alan kadınların bir araya gelebileceği sosyal birlikteliği sağlamak, bireysel gelişim ve beraberinde kitlesel etkileşim ile ailenin temel direği olan kadınların ve ailenin diğer bireylerinin sosyal hayata entegrasyonunu sağlamak, maddi ve manevi olarak desteklemek ve kadınların öncülüğünde ailenin diğer bireylerinin de katılımını sağlayarak bunların yanında çocuklarında ruhsal ve bedensel gelişimi ile yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve onlara yeni beceriler kazandırılması olduğunu, kapalı alanı yaklaşık 950 m²’ den oluşan Sosyal Dayanışma Merkezinde 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi boyunca toplam 14 sınıfta aktif 15 Kursumuzun faaliyette bulunduğunu ve bunların; Kuaför ve Hijyen Kursu, Aşçılık Kursu, Keman Kursu, Klarnet Kursu, Folklor Kursu, Dikiş – Nakış Kursu, Bilardo Kursu, Masa Tenisi Kursu, Basketbol Kursu, Kreş, Din Eğitim Kursu, Bilgisayar Kursu, Aile İçi İletişim Kursu, Okuma – Yazma Kursu, Takı – Tasarım Kursu olduğunu, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde kurslardan yaklaşık 265 kişinin yararlandığını, 2 yıldır faaliyet gösteren SODAM’ da çeşitli alanlarda açılan kurslardan toplam 640 kişinin yararlandığını, önemli olan bir projenin yapılmasının yanında o projenin sürdürülebilirliğinin sağlanması olduğunu söyleyerek Sosyal Dayanışma Merkezinin de 2016 yılından bu yana faaliyetlerini arttırarak sürdürdüğünü belirtti. Tüm kurslarda emeği geçen kurumlara, Usta Öğreticilere, Kursiyerlere ve Roman Yöneticilere teşekkür etti.
Konuşmanın ardından; anasınıfı öğrencileri dans gösterilerini sergilediler. Kuaförlük Kursu öğrencilerinin hazırlamış olduğu saç defilesi sunuldu. Saç defilesinin ardından Dikiş Kursu öğrencilerinin dikmiş oldukları kıyafetler defile ile sunuldu. Keman, Klarnet ve Ritim Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi sunuldu. Müzik dinletisinin ardından SODAM Kursiyerlerinin hazırlamış oldukları serginin açılışı yapıldı. Kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Sergi açılışından sonra saat 21:00’de başlayan programın ikinci bölümünde ise; Adnan Menderes Meydanında yapılan Sosyal Dayanışma Merkezi Gençler Bilardo Turnuvası yarı final ve final maçları sonucunda derece giren sporculara ödülleri takdim edildi. Ödül töreninden sonra Müzik Eğitim Kursu Öğretmeni Yücel KAYDI’nın solistliğini üstlendiği SODAM Fasıl grubu izleyicilere müzik dinletisi sundu. Programa katılanlara Aşçılık Kursu Öğrencilerinin hazırlamış olduğu helva ve limonata ikram edilerek program sona erdi.

Programa; İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI,Sayın Başbakanımızın Danışmanı Metin ÖZÇERİ ,Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, Kurum Müdürleri,Siyasi Parti İlçe Başkanları, Bursa ve Merkez İlçeleri Federasyon Başkanı Rahmi TURA, Dere ve Yeni Dere Mahalle Muhtarları ile birlikte İlden, İl dışından ve İlçe içinden çok sayıda davetli katıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/167499255.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1357973325.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1902361289.jpg

 Bu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7572