Görme Engelli Çocuğun Uçma Hayali Gerçek Oldu
Tarih: 10.07.2017 Saat: 14:57
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa’da 11 yaşındaki görme engelli çocuğun uçma hayali, yamaç paraşütü ile gerçekleştirildi.İlçede yaşayan 11 yaşındaki görme engelli Akın Meşinci'nin uçma hayali, Mustafakemalpaşa Havacılık Kulübü üyelerinin hazırladığı sürprizle gerçek oldu. Klip haline getirerek sosyal medyada paylaşılan Akın'ın yamaç paraşütü görüntüleri binlerce beğeni ve yorum aldı. Kulüp üyeleri gökyüzü ile buluşmak için can atan Akın'ı evine giderek, "Senin bir hayalin varmış, bugün onu gerçekleştirmeye geldik" dediklerinde, "Evet uçma hayalim var" cevabını veren Akın, "Uçmanın çok güzel olduğunu düşünüyorum. Gökyüzünde süzülmek o rüzgarı hissetmek bence çok güzel bir şey" diye konuştu.

Yamaç paraşütü ile 400 metre yükseklikte Mustafakemalpaşa Üçbeyli köyü üzerinde süzülen Akın, burada kendi videosunu çekerken, "Herkesin cesaret ve öz güven gerektiren hayalleri vardır. Uçmakta benim hayallerimden biriydi. Şu an onu gerçekleştiriyorum. Umarım böyle hayalleri olup da gerçekleştirmek isteyen arkadaşlara örnek olabilirim" dedi.

Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klubü her yıl yaptığı festivaller ve yer aldığı sosyal projelerle göz doldurmaya devam ederken bu yılki festivalin 29/30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi.

 Bu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7573