DESTANLAŞAN MİLLİ DİRENİŞİMİZ 15 TEMMUZ…
Tarih: 12.07.2017 Saat: 10:53
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamlığınca 15 Temmuzla ilgili bir basın açıklaması yayınlandı.Açıklamada şu sözlere yer verildi.

Türk Milleti, tarih boyunca birçok zorlu imtihanlarla karşı karşıya kalmıştır. Varoluşunu vatan, mukaddesât ve mazlumların korunması yoluna adamış bir millet olarak, zaferden zafere koşmuştur. Aziz Milletimiz, din, vatan, bayrak, namus gibi değerlerin korunması söz konusu olduğunda destanlar yazmıştır. Aç ve susuz kalmayı göze almış, fakirliğe razı olmuş, ama vatansız kalmayı canı pahasına asla kabullenmemiştir. İşte bu Şanlı Milletin, son yazdığı destanın tarihi 15 Temmuz 2016’dır. O gün, küresel dış ve iç şer odakları tarafından hain ve alçakça bir darbe girişimi planlanmıştır. Tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biri olan, ülkemizi korkunç bir iç kargaşaya sürüklemek amacı taşıyan, Ülkemizi, Devletimizi, Millî İradeyi, Demokrasiyi, Cumhuriyeti, Hukuk Devletini ve Milletimizin sarsılmaz birliğini hedef alan, menfur bir kalkışmaya maruz kalınmıştır. FETÖ terör örgütü çetesi mensupları haşhaşiler kullanılarak, Devletimizin uçakları, tankları ve silahları Milletimize yöneltilmiş, Aziz Milletimizi vatansız, bayraksız, devletsiz bırakmayı amaçlayan bu hain girişim, Milletimizin iradesi ve Devletimizin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur.
Bu hain darbe girişimi karşısında, Büyük Milletimiz bin yıl öncesinden başlayarak tıpkı Malazgirt’te, Söğüt’te, İstanbul’da, Çanakkale’ de olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını açık bir şekilde ortaya koyarak, bu toprakları hayat alanı olmanın ötesinde istiklali ve istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine vatan yapmamak için saldıranlara karşı, 100 yıl önce Çanakkale’de ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.
15 Temmuz Milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, iradesini hangi odağa teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okumadır. Bu meydan okumayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin önderliğinde sadece şu veya bu kesim değil, milletimizin tamamı yapmıştır. 15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak ilkeleri etrafında birleşmiş ve milletin gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi derslerinden birini vermiştir. Bu Millet, vatanı, milli iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapıp, mermilere ve bombalara etten kale olmuştur. Asil Milletimiz, çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ve erkeğiyle meydanlarda toplanarak, vatanını ve demokrasisini savunma uğrunda, bu kutsal mücadelede iman dolu yüreğini, sarsılmaz cesaretini , birlik ve beraberliğini bir kez daha dost ve düşman herkese göstermiştir.
Şanlı tarihimiz böyle zaferlerin nasıl kazanıldığına dair destanlarla örülüdür. Yüce Milletimiz, birlik ve beraberliğimize kastedenlere karşı bir kez daha unutulmayacak bir destan yazmıştır. Çünkü bu milletin her ferdi, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un:
“Sahipsiz olan memleketin batması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır” dizelerinde terennüm ettiği yüce duyguya sahip olduğunu kanıtlamıştır.
Türk Milleti her karışı şehit kanıyla sulanmış bu topraklara namahrem eli değmemesi için, 249 vatan evladını şehit verdi. Her biri bu millete emanet olan iki bin iki yüz civarında gazimiz vardır. Şehit ve Gazilerimizin 15 Temmuzdaki asil mücadelelerini gönlümüzde taşıyarak, İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez” sözünü hatırlayarak birbirimize her zamankinden daha çok sarılmalıyız.
Vatanımıza, milletimize ve bağlı olduğumuz kutsal değerlerimize karşı, 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılmak istenen hain darbe girişimini unutmadık ve unutmayacağız.
Şunu bir kez daha haykırmak isteriz ki, Türkiyemiz tüm şer odaklarına karşı, büyümeye, gelişmeye, güçlenmeye devam edecek ve mazlum milletlere el uzatmayı sürdürecektir.
Karanlık odakların piyonu hain darbecilere geçit vermeyen, canı pahasına dirliğini, düzenini, vatanını korumak için meydanlara koşan Aziz Milletimizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Vatanı için canını vermekten kaçınmayan Demokrasi Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu Aziz Milletin bir ferdi olmaktan dolayı, ne kadar gururlansak azdır.

 Bu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7575