Metin Külünk '15 Temmuz'u anlattı
Tarih: 14.07.2017 Saat: 19:19
Konu: GÜNCEL HABERLER


Metin Külünk '15 Temmuz'u anlattı

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen '15 Temmuz Destanı' etkinlikleri,
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün söyleşisi ile devam etti.
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü bir hafta sürecek programlarla anan Mustafakemalpaşa Belediyesi, Adnan Menderes Meydanı'nda düzenlediği etkinlikte İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ü konuk etti.
Programa; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

'Küresel güçler yenildi'

Mustafakemalpaşa Belediyesi Mehter Takımı'nın konseri ile başlayan 4. gün etkinliklerinde '15 Temmuz ve Sonrası' konulu bir söyleşi gerçekleştiren Milletvekili Metin Külünk, Türkiye'ye diz çöktürmek ve bölmek isteyenlere karşı milletin gösterdiği birliğin tarihe geçtiğini söyledi.
FETÖ örgütünün 15 Temmuz'daki kalkışmasının yalnızca bir darbe anlamı taşımadığını belirten Külünk; " Bu haince girişim, 1. Dünya Savaşı'nın ardından küresel güçlerin ve emperyalizmin başaramadıklarının devamıdır. İstiklal Savaşı ruhuyla sokaklarda bu işgale karşı duran milletimiz, direnişine leke sürülemeyecek bir zafer kazanmıştır. Artık daha uyanık olcağız. Küresel emperyalistler devletimizi elimizden almak istiyor. Mustafa Kemal'in bu toprakları alıp bağımsızlığı ilan ederek milleti ayağa kaldırdığı gibi biz de
bayrağımızı yere düşürmeme vazifesini birlik içinde şiar edinmeliyiz. Onun için Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 'tek bayrak, tek vatan, tek devlet ve tek millet' diyoruz" dedi.
Konuşmanın ardından Milletvekili Metin Külünk'e telkari tablo hediye eden Başkan Sadi Kurtulan; " 15 Temmuz'daki milli iradenin gücünü Mustafakemalpaşa'da bizlere yaşatan milletvekilimize teşekkür ediyorum" dedi.
Programda daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Konservatuarı sahne aldı.
En sevilen kahramanlık türkülerini seslendiren başarılı ekip, konserin ardından büyük alkış aldı.

http://www.dostmedya.com/haber/1880161463.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7582