Validen Afet Bölgesine İnceleme
Tarih: 21.07.2017 Saat: 11:46
Konu: GÜNCEL HABERLER


Bursa Valisi İzzettin Küçük, Afet Bölgesinde incelemelerde bulundu

Bursa Valisi İzzettin Küçük, dolu yağışından ekinleri zarar gören çiftçileri Mustafakemalpaşa ilçesinde ziyaret ederek mağduriyetin en kısa sürede giderileceğini söyledi.

Zarar gören tarlaları yerinde inceleyen Bursa Valisi İzzettin Küçük'e, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan da eşlik etti. Vali Küçük yaptığı açıklamada, "Doludan Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerimiz şiddetli bir biçimde etkilendi. Biz, haberi alır almaz Tarım İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü ekiplerimizi harekete geçirdik. Yapılan incelemelerde, Mustafakemalpaşa'da bin 150 kadar çiftçimizin 76 bin dönüm, Karacabey'de ise 200 çiftçimizin 19 bin dönüm ekili alanı etkilendi. Bu arazilerde domates, biber, kavun, karpuz ve kabak gibi ürünler ekiliydi. Bazı tarlalardaki ürünler hiç kullanılamaz, toplanıp satılamaz hale geldi. Çiftçimizin mağduriyetinin takipçisiyiz" dedi.

Çiftçilerin mağduriyeti ve hasarının çok olduğunu ifade eden Küçük, "Kimi tarlalarda yüzde yüz zarar mevcut. Yüzde 40'ın üzerindeki hasarlarda nakdi ödeme söz konusudur. Yüzde 40'ın altında olanlarda da devletin desteği, katkısı var. Özellikle borçların ötelenmesi, ertelenmesi söz konusudur" diye konuştu
http://www.dostmedya.com/haber/547228270.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/186919493.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7593