Bilim Sanat Merkezi Yeni Binasında
Tarih: 17.08.2017 Saat: 11:54
Konu: KADIN AİLE SAĞLIK


Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrencilerin Eğitim ve Öğretim Gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi Yeni Hizmet Binasına Kavuştu.

Mustafakemalpaşa'da faaliyet gösteren ve eski ismiyle Cevdet Nesre olan Bilim ve Sanat Merkezi, İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın verdiği bilgiye göre Valiliğimizin onayı ile ‘Hamzabey Bilim Ve Sanat Merkezi’ olarak bu eğitim öğretim döneminden itibaren yeni hizmet yeri olan Taş Mektep de hizmet verecek. Böylece Bilim Sanat Merkezi yeni hizmet merkezine sahip olacak.
Mustafakemalpaşa Bilim Ve Sanat Merkezi Milli Eğitim Bakanlığımızın onayı ile Ülkemizde açılan ilk Bilim ve Sanat Merkezlerinden olarak, 1999 yılında ilçemizde açılmış ve 23 Ekim 2000 yılında ise Genel Yetenek Alanında 18, Müzik Yeteneği Alanında 11, Görsel Sanatlar Yeteneği Alanında 9 olmak üzere toplam 38 öğrenci ile eğitimine başlamıştı. Hizmet Binası olmadığından günümüze kadar Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunun bir kısmında eğitim-öğretim veriyordu.
Mustafakemalpaşa Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun bir bölümünde eğitime devam eden Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi, bireysel eğitim alan öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarının karşılanması bakımından yetersiz kaldığından dolayı, Valiliğimizin Onayı ile öğrenci yetersizliği nedeniyle kapanan, Hükümet Konağı olarak da hizmet vermiş olan Hamzabey Ortaokulu Binasında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi ismiyle hizmet verecek. Böylece Bilim Sanat Merkezimiz kendisine ait yeni bir hizmet binasına kavuşurken, aynı zamanda Mustafakemalpaşa ilçesinin önemli şahsiyetlerinden olan Hamzabey’in ismi de yaşatılmış olacaktır. Üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında günümüzün şartlarına uygun olarak tadilatı da tamamlanarak, Taş Mektep Binasında hizmet verecek. Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki okullarına devam eden üstün zekalı ve yetenekli öğrenciler Bilim ve Sanat Merkezine okul dışında gelerek eğitim almaktadırlar. Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinde sabah, öğle, akşam ve hafta sonu olmak üzere dört farklı zamanda eğitim yapılmaktadır. 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 14 Kadrolu Öğretmen 90 öğrenciye hizmet veren Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin 61 ilçemizdeki okullarda, 29 ise Karacabey'deki okullarda eğitim görüyor. Bu öğrencilerin 71'de genel yetenek, 10’ü müzik yeteneği ve 9’u ise görsel sanatlar öğrencisi olarak eğitim alıyor. Diğer yandan 2017 yılında yapılan sınavlarda 12 genel yetenek ve 6 görsel sanatlar branşında üstün zekalı ve yetenekli öğrenci daha kayıt hakkı kazanmıştır.
http://www.dostmedya.com/haber/411262392.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7621