Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı
Tarih: 26.08.2017 Saat: 11:03
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantı Yapıldı

Mustafakemalpaşa İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Şube Müdürü Zafer Göllü, ilçemizdeki kamu kurum/kuruluşlarının temsilcileri ve okul/kurumlarımızın müdürlerinin katılımları ile 23.08.2017 Çarşamba günü saat 10.30´da İlçemiz Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda gerçekleştirildi.
İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa Masatlı açılış konuşmasını yaparak katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı açılış konuşmasında Gençleri kötü alışkanlıklardan ve kötü olaylardan uzak tutmak için onları güzel şeylerle meşgul etmemiz gerekiyor, onları doğru yerlere ve doğru işlere yönlendirmemiz geleceğimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Toplumdaki dejenerasyon Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de mevcuttur. Biz olabildiğince kendi değerlerimizi yeni nesle vermek zorundayız. Çünkü birlikte yaşıyoruz ve oluşan zararlardan tüm toplum etkileniyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere sahip çıkmak zorunda olduğumuzu ifade etmiştir.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe “Yılda 2 kez yapılan bu toplantı da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında yaptığı faaliyetlerinin anlatılacağını ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yapılabilecek faaliyetlerin ise bu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda planlanacağını” söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Halk eğitim faaliyetlerinin İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezimiz başta olmak üzere İlçe Belediyemizin Uğur Böcekleri ve Büyükşehir Belediyemizin BUSMEK tarafından planlı, koordineli ve uyumlu bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

Toplantıda görüşülen gündem maddeleri;

-2016-2017 Eğitim Öğretim yılında açılan kursların değerlendirilmesi
-Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi hizmetlerinin değerlendirilmesi
-İlçe Komisyon Üyelerinin görüş ve önerileri
-Hayat Boyu Öğrenmeye katılımı arttırıcı çalışmalar,
-Geleneksel ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını canlandırmaya yönelik çalışmalar,
Dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmalar. TEOG-LYS başarısının arttırılmasında yapılabilecek Hayat Boyu Öğrenme çalışmaları.

İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve kurum müdürlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sona erdirdi.

http://www.dostmedya.com/haber/1413735617.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1437639927.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7630