Uyuşturucu ile Mücadele Her Yönüyle Sürüyor
Tarih: 29.08.2017 Saat: 11:52
Konu: GÜNCEL HABERLER


Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bir yandan üreten ve satanlarla mücadele edilirken, bir yandan da uyuşturucu talebinin azaltılmasına yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI’nın verdiği bilgiye göre; Mücadelenin talep yönüyle ilgili olarak daha önceden uygulamaya başlanan ve sonuçlanan ‘Bağımlı Olma, Bağımsız Ol Projesi’ kapsamında öğrenciler, veliler, kamu görevlileri bilgi ve bilinçlendirilmiştir. Bu projenin devamında tüm toplum katmanlarını da içerisine alan ve herkesimin destek verdiği ‘Bağımlılığa Karşı Yok Olmasın Geleceğimiz Projesi’ uygulanmaya devam etmekte olup, proje süresi 2 yıldır.
Tüm bunlar yapılırken konunun arz tarafı ile ilgili olarakta Emniyet ve Jandarma Görevlileri marifetiyle etkin asayiş ve güvenlik uygulamaları sonucu son iki aylık dönemde;
Toplam 60 farklı yerde yapılan operasyonlar sonucu; 140.3 kg esrar, 22,52 gr metamfetamin, 20,72 gr sentetik konnabinoid, 0,3 kg kenevir tohumu, 2928 kök hintkeneviri bitkisi, 9 adet payp diye tabir edilen metamfetamin içiminde kullanılan cam düzenek ele geçirilmiş, uyuşturucu maddelerle ilgili 64 şüpheliye yasal işlem yapılmış, 4 şüpheli uyuşturucu madde ticaretinden tutuklanmıştır.
Ayrıca bu operasyonlarda 8 adet tabanca, 40 adet tabanca fişeği, 3 adet av tüfeği, 15 adet av fişeği, 4 adet kuru sıkı tabanca, 36 adet ses fişeği ele geçirilmiş, bu olaylarla ilgili 25 şüpheyle yasal işlem yapılmış bir şüpheli de silahlı yaralama olayından tutuklanmıştır.
Tüm bu çalışmalara ilave olarak Mustafakemalpaşa’da tüm kurum ve kuruşların iştirakıyla Uyuşturucu Eylem Planı hazırlanmış ve uygulama aşamasına gelmiştir.
http://www.dostmedya.com/haber/1491626166.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1855140812.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7638