Türk Dünyası, Güz Toyunda Buluşacak
Tarih: 07.09.2017 Saat: 11:04
Konu: GÜNCEL HABERLER


Türk Dünyası, Güz Toyunda Buluşacak.. İlçede düzenlediği çeşitli etkinliklerle, Türklerin Geleneklerini devam ettirip, Türkleri aynı çatı altında buluşturmaya devam eden Avrasya Kültür ve Spor İşbirliği Derneği tüm Mustafakemalpaşalılar ‘Güz Toyu’na davet ediyor.


Kadim Türk Tarihi ve Kültürü ile ilgili çalışmaları ile tanıdığımız Avrasya Kültür ve Spor İşbirliği Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi çalışmalarıyla yine bizi tarihin derinliklerine götürüyor. İlçemizde yeni kurulan Tulpar Geleneksel Okçuluk Klübü Derneği ile elele vererek düzenledikleri Güz Toyuna siz değerli Mustafakemalpaşalıları davet ediyor.
9 Eylül Cumartesi günü 13,30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına Çelenk konulmasıyla başlayacak etkinlik, sporcuların ve katılımcıların kortej yürüyüşü ve Nilüfer Hatun Mesleki veTeknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilecek olan Mangala ve Dokuz Kumalak yarışmasıyla devam edecek.
Pazar günü Aralık köyünde ise saat 10’da Temsili Demir Dövülmesiyle başlayan etkinlikler, Turnuvaların finalleri, Halat Çekme Yarışmaları, Halk Oyunları ve konser, Yamaç paraşütü gösterisi, fotoğraf sergisi, Ağaç ve Bilek güreşi müsabakaları, Okçuluk gösterileri ve yarışması, Dövüş sanatları ve Atlı okçuluk gösterileriyle devam edecek.
Avrasya Kültür ve Spor İşbirliği Derneği Mustafakemalpaşa şubesi Başkanı Rıdvan Hız ‘Türk Dünyasının kalbi yine Mustafakemalpaşa’da atacak, İlçe halkımızı Güz etkiliğimize bekliyoruz’dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/277043555.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7646