8. Çataldağ Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirildi
Tarih: 14.09.2017 Saat: 10:50
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün organize ettiği 8. Çataldağ doğa yürüyüşü, 70 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Pazar günü saat 08.00 ‘da öğretmenevi bahçesinde, kulüp üyeleri tarafından hazırlanan kahvaltıda bir araya gelen Belediye başkanı Sadi KURTULAN , Özel kalem müdürü Önder BALTA ve yürüyüş grubu, birlikte kahvaltı yaptılar.
Daha sonra araçlarla Susurluk ilçesinden Görece ve Yaylaçayırı köyleri içinden geçerek , Kepsut’un Serçeören köyüne vardılar. Serçe köyünde araçlarından inerek Susurluğun Doğusunda Kepsut'un Kuzeyinde Mustafakemalpaşa'nın Güneybatısında,Balat vadileri arasında .1336 metre ve 1310 metrelik iki adet zirvesi olan Çataldağ’a doğru yürüyüşe başladılar Yer yer çam, kayın ormanları ağırlıklı olmakla beraber meşe, gürgen ağaçları arasından geçen patika yol boyunca, kekik kokuları içinde ilerleyerek zirveye çıktılar. Çataldağ’a çıkan yürüyüşçüler temiz bir hava, yeşilin maviyle buluştuğu muhteşem manzaraya bir kez daha hayran kaldılar.
Yaklaşık 8 saat süren ve 15 km.’lik bir parkurda yürüyen doğaseverler, Kepsut Serçeören köyüne dönerek köy kahvesinde yorgunluk çaylarını içerek dinlendiler.
Kulüp adına konuşan İbrahim KAMBUROĞLU, Kahvaltıda aramızda olan ve sonrasında bizleri uğurlayan belediye başkanı Sadi KURTULAN’a ,Özel Kalem Müdürü Önder BALTA’ya, bu güzel günde yürüyüşümüze katılan Bursa Demirtaş Dağcılık üyelerine, ve Mustafakemalpaşa’daki doğasever dostlarımıza teşekkür ederim dedi.Grup, daha sonra orada bulunan araçlara binerek ilçeye döndüler.
 

http://www.dostmedya.com/haber/278900347.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/665405049.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7651