Roll Panel, Sandviç panel fabrikası açıldı.
Tarih: 18.09.2017 Saat: 12:30
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde, bir fabrika daha hizmete açıldı.

Bursa-Balıkesir-Manisa-İzmir-Çanakkale Bölgesinin sandviç panel ihtiyacını karşılamak amacıyla 30 Bin metrekarelik açık alan ve 11 Bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulan Roll Panel Sandviç Panel fabrikasının açılışına, Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akdemir, OSB Bölge Müdürü Alaattin Üçok, AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu ve Roll Panel yöneticileri katıldı.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
‘Bizler Dünya çapında kendini kanıtlamış Rollmech Otomotiv Ar-Ge merkezinin bir koluyuz. Bu sektörde edindiğimiz tecrübe ile bu şirketin deneyimi ve çalışma disiplinini, yalıtımlı panel sektörüne yansıtıp, yenilikçi ürünlerle Bölgenin sandviç panel ihtiyacını karşılamak amacıyla fabrikamızı Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesine kurduk.
Bu bölgenin yıllık sandviç panel ihtiyacı yaklaşık olarak 10 Milyon metrekaredir. Fabrikamız bu ihtiyacın %25’ini karşılayacak kapasitededir. Günün şartları ve sektörün gelişimi doğrultusunda, kapasite artışını düşünebiliriz.
Yeni yolların açılmasıyla Mustafakemalpaşa Osb, hedef satış bölgemizdeki il ve ilçelere eşit mesafesi, ihracata yönelik satışta, limanlara makul bir uzaklıkta bulunması, ilçenin işgücü ihtiyacımızı karşılayacak nüfusa sahip olması bakımından tercih sebebimiz oldu.
Mustafakemalpaşa ilçesine ve OSB’ye yapacağımızı düşündüğümüz katkının yanı sıra, bölgeye de;
Sandviç panel nakliye maliyetlerinde avantaj, Müşterilerine daha yakın olması sebebiyle kolay ulaşılabilirlik, Güvenilirlik ve zamanında teslimat, Bölge istihdamına katkı, Otomotiv kültüründen kazanılmış olan iş güvenliği, çevreye duyarlılık, kalite ve maliyet anlayışının inşaat sektörüne katkı sağlama imkanı, Bölge AR-GE kültürü gelişimine katkı sağlama imkanı, Bölge ihracat kapasitesinde artış gibi, bölgenin kültürel, sosyal ve mali yapısına katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.’ Dedi.
Kurdela kesiminden sonra, açılışa katılanlara fabrika gezdirilerek, üretim prosesi hakkında bilgiler verildi.

http://www.dostmedya.com/haber/1997275273.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/289690278.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1840928409.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7657