Su Kesintileri Bezdirdi
Tarih: 21.09.2017 Saat: 17:48
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşada meydana gelen su kesintileri vatandaşı bezdirdi.

Özellikle, Barış Mahallesi, Hamidiye, Yunus Emre, Atatürk ve Cumhuriyet mahallelerinde gece saatlerinde meydana gelen su kesintileri, vatandaşların tepkisine yol açtı.
Sosyal medya vatandaşların isyan videoları paylaşımlarıyla doldu. Sosyal medya yoluyla sesini duyurmak isteyen vatandaşlar ‘ Hem Türkiyenin en pahalı suyunu kullanıyoruz, hem bu suyun parasını peşin veriyoruz, ama suyumuz akmıyor. Çalışıyoruz işten eve geliyoruz, Sofraya ellerimizi yıkayamadan oturuyoruz. Suyumuzu üç beş firmaya peşkeş çektiler, sonra su yok diye kesinti yapıyorlar. Buski ve Mustafakemalpaşa Belediye, hazır su satıcılarıyla ortaklık kurdu da haberimiz mi yok. Neden her mahallenin suyu aynı anda kesiliyor. Gündüz kesmiyordunuz, gündüzde kesilmeye başlandı. Hani Çan deresi suyuyla önümüzdeki 50 yıl su sıkıntısı çekmeyecektik, ne oldu. Geçen sene hiç yağmur yağmadı ama sular hiç kesilmedi, bu sene ne oldu nüfus mu arttı. Bütün suyu Suriyeliler mi içiyor. Belediye mesaj gönderiyor, Hicri Yılbaşımızı kutluyor ama Hicri Yılbaşına abdestsiz giriyoruz haberleri yok. Buski, AK Partiyi zayıflatmak için özellikle kesinti yapıyor. Su kesintilerini, oy istemeye geldiğinizde nasıl açıklayacaksınız.’ Başlıklarıyla açtıkları paylaşımlarla tepkilerini ortaya koyuyorlar.
Belediyeyi arayan vatandaşlara, Belediye Yetkilileri Buskiyi gösteriyor, Buskiye giden vatandaşlar, Buski ihbar ve şikayet hakkına yönlendiriliyor. Ama su sıkıntısına bir çözüm bulunamıyor.
İlçe halkını isyana sürükleyen bunca paylaşıma rağmen, ne Belediyeden, nede Buski’den bir açıklama yapılmamasıda vatandaşları düşündürüyor.
http://www.dostmedya.com/haber/204384368.bmpBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7667