TSO’dan Proje Teklif Çağrısı
Tarih: 22.09.2017 Saat: 11:24
Konu: GÜNCEL HABERLER


Kosgeb Kobigel – Kobi Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı Açıldı

KOSGEB tarafından, katma değerli ve ileri teknolojili ürünler üreten imalatçı sektörlere destek vermek amacıyla hazırlanan ‘Üretim Ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin Ve Kobi’lerin Payının Arttirilmasi” konulu proje çağrısı açıklandı.
15 Eylül Cuma günü KOSGEB Bursa Müdürü Erkan Güngör ve KOSGEB Uzmanı Barış Alural Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Dırakman’ı ziyaret ederek proje çağrısı hakkında bilgiler sundu.
Proje çağrısının hedef kitlesi, imalat sektöründeki KOBİ’ler. Bununla birlikte bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerin tümü başvuru yapabilecek. Orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300.000 TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması ve işletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması şartı aranacak.
Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekiyor. Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam KOSGEB tarafından yukardaki koşulları sağlayan işletmelere projelerinin uygun bulunması durumunda toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecek.
İşletmelerin aşağıda belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler, çağrı kapsamında desteklenecek .Proje çağrısının toplam bütçesi ise 500.000.000 TL.
1.Konu: Dördüncü sanayi devrimine hazırlık: Üretimde nesnelerin interneti uygulamaları
2.Konu: Orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının arttırılması
3.Konu: Katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş
4.Konu: İhracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım
5.Konu: Mikro ölçekli işletmelerde tasarım - mühendislik imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme
6.Konu: Bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi
7.Konu: Enerji verimliliğinin arttırılması
8.Konu: Yeşil üretime geçiş

KOSGEB KOBIGEL – KOBI Gelişim Destek Programi Proje Teklif Çağrisi, Başvuru Kılavuzu ile programın Uygulama Esasları, www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan “Destekler” menüsünden “KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı” alt menüsü seçilerek incelenebilir.
Proje çağrısı için başvuru sistemi 20 Ekim 2017 günü saat 23.59’da kapanacak.Proje başvurusunda bulunmak isteyen işletmelerin bu tarihten önce sistem üzerinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor.
 Bu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7668