‘Bereketimiz Yaşlılarımız’ 2
Tarih: 10.10.2017 Saat: 17:27
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Kaymakamlığınca ‘Bereketimiz Yaşlılarımız’ 2 Projesi Uygulanmaya Başlandı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığınca 10 Şubat 2016 tarihinden itibaren başlayan ‘Bereketimiz Yaşlılarımız’ Projesinin uygulaması tamamlanmış, projenin devamı mahiyetinde ikincisi başlatılmıştır.
İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın verdiği bilgiye göre;
Yaşlılarımıza bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek Devletimizin ve tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Bu prensipten hareketle hazırlanan projemiz ile; bakıma muhtaç ve kendi yemeğini hazırlayamayacak durumda olan vatandaşlarımızın bu tür ihtiyaçlarını gidermek hem de en önemlisi yaşlılarımızın unutulmuşluk hissine kapılmalarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

Yaşlı nüfusunun artışı, kentleşme, çekirdek aile yapısının artması, kuşaklar arası iletişim bozukluğu ve ekonomik sorunlar gibi nedenler, terkedilmiş ve toplumda itilmiş düşüncesi taşıyan, ilgi yoksunluğundan şikâyet eden yaşlılara değer verilmesi düşüncesini verebilmek ve yaşlılara ilgi ve duyarlılığı arttırmak, sosyal hizmeti yaygınlaştırmak, terkedilmişlik sendromu yaşayan hizmete muhtaç yaşlılara değerlerimizin bir gereği olan insan onuruna yakışan hizmeti verebilmek ve sosyal hizmeti yaygınlaştırmak, yaşlı ve engelliye Devletin sahip çıktığı, saygı duyduğu olgusunu yerleştirmek, çocuğu olmayan, olup anne babasıyla ilgilenmeyen, ne şartlarda ne koşullarda olduğunu takip etmeyen, yaşlı bakıma muhtaç vatandaşlarımızı bir nebze olsa mutlu edip yalnızlıklarını unutturmak gerekçesiyle uygulamaya başladığımız projemiz ile; Mustafakemalpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından (gıda, nakit, yakacak) alanlarında yardım alan vatandaşlarımız arasından özellikle kendi kendine yemek ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, engelli, kimsesiz vatandaşlarımızın günde bir öğün bile olsa sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmek, sık sık ziyaret etmek ve devletimizin de temel eşitlik ilkesi içerisinde ilçemizde sıcak yemek servisi sağlayarak aç vatandaşımızın kalmamasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedefimizi sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirmek için 10 Şubat 2016 tarihinden bu yana 5 ayrı periyotta her gün dağıtılan sıcak yemekler ile 65 yaş üstü muhtaç, kimsesiz, bakıma muhtaç yaşlılarımızın hayat koşulları iyileştirilmiş olup, diğer istek ve ihtiyaçları da karşılanmaktadır.
32 aileye sıcak yemek dağıtımı ile başlayan projemizde şuanda 45 aileye sıcak yemek dağıtımı yapılmakta ve hedef grubumuzun her türlü ihtiyaçlarına cevap verilmektedir.
Proje kapsamında olan ailelerimiz ayrı ayrı ziyaret edilmektedirler. Ziyaretlere İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI ve Eşi Esra MASATLI katılmaktadır.

http://www.dostmedya.com/haber/1823548449.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/349257912.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7680