‘’Okula Gidiyorum , Geleceğe Bir Adım Daha Atıyorum Projesi-3’’
Tarih: 10.10.2017 Saat: 17:31
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Kaymakamlığınca ‘’Okula Gidiyorum , Geleceğe Bir Adım Daha Atıyorum Projesi-3’’ Uygulanmaya Başladı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın verdiği bilgiye göre:
Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından 2015-2016 Eğitim/Öğretim döneminde uygulanan ‘’Okula Gidiyorum, Geleceğe Bir Adım Daha Atıyorum Projesi’’, 2017-2018 Eğitim – Öğretim döneminde de projenin devamı mahiyetinde üçüncüsü başlatılmıştır. Bu projemiz ile İlçemiz Güner Şenpamukçu İlkokulunda sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin okula devamlılığının sağlanması ve okula gelen öğrencilerin de bu davranışlarını pekiştirerek kalıcı hale getirmeye çalışmak amaçlanmaktadır
İlçemiz Güner Şenpamukçu İlkokulunda sürekli devamsızlığı olan öğrencilerin okula devamlılığını sağlamak ve okula gelen öğrencilerin de bu davranışlarını pekiştirerek kalıcı hale getirmek için öğrencilere; -Öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından evlerine ziyaretler yapılmakta, -Yerel yöneticiler tarafından devamsızlığı önleyici ziyaret ve kontroller yapılmakta,
-Okulun daha cazip gösterme adına bazı uygulamalar yapılmakta,
-Çocuğunu okula devamlı gönderen ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları Vakıf marifetiyle karşılanmaya çalışılmakta,
- Sürekli ziyaret ve toplantılarla Vatandaşlar ve Öğretmenler motive edilmekte ve kontroller sağlanmakta,
-Öğrencilerin okula devamı için kırtasiye ve kıyafet yardımı dışında, meyvesuyu çikolata, gofret, tatlı, bisküvi vb. dağıtılmaktır.
2014/2015 eğitim-öğretim yılında Güner Şenpamukçu İlk ve ortaokulunda yaklaşık 550 öğrenci sürekli devamsız yapmakta ve devam eden öğrencilerin büyük bir kısmı da zaman zaman devamsızlık yapmaktadır.
2015/2016 eğitim – öğretim döneminde uyguladığımız projemiz ile 970 mevcudu olan okulumuzda dönem başında 604 öğrenci devamsız iken bu sayı yıl sonunda 120’ e düşmüştür. 2016/2017 eğitim – öğretim döneminde ise 976 mevcudu olan okulumuzda devamsızlık 178’e düşmüştür. Eğitim- öğretim hayatına katacağımız her bir öğrenci ile kaderine terk edilmiş birey yerine, geleceğini düşünen, hedef oluşturan ve her zaman bir adım ilerisini hayal eden kendisine, ailesine, toplumuna, Milletine ve Devletine faydalı birey olacaktır.
Diğer taraftan verilen eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.
http://www.dostmedya.com/haber/560211544.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/826990411.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7681