Hamzabey Bilim Ve Sanat Merkezinde Uyum Programı Sona Erdi
Tarih: 11.10.2017 Saat: 10:45
Konu: GÜNCEL HABERLER


Hamzabey Bilim Ve Sanat Merkezinde Uyum Programı Sona Erdi

Mustafakemalpaşa Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezine 2017/2018Eğitim Öğretim yılında kayıt hakkı kazanan 18 Öğrenci ile nakil gelen 1 öğrenci olmak üzere toplam 19 öğrenci Uyum programlarını tamamladı.
Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinde 18-30 Eylül 2017 tarihleri arasında devam eden Uyum Eğitimi Programını başarı ile tamamlayan öğrencilerin Belgeleri 07 Ekim 2017 Cumartesi günü Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinde yapılan törenle verildi.
Törene Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Okul Müdürü Halit Eröz Okul Öğretmenleri ile öğrenci velileri katıldılar. Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz’ün açılış konuşması ile başlayan program İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin; İlçemizde iki tane özel eğitim kurumu var. Bunlardan birisinin alt özel öğrencilere eğitim veren İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi,
İkincisi ise Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi diyerek başladığı konuşmasında her iki kurumun da ilçemizde bulunmasının kıymetini bilmemiz gerekir dedi.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı; Konuşmasında velilere katılımından dolayı teşekkür ettikten sonra, göreve başladıktan sonra öncelikli hedeflerinden birisinin de Bilim ve Sanat Merkezine yeni bir bina kazandırmak olduğunu söyleyerek 17 yıldır geçici olarak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Eğitim veren Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezini yeni binasına taşıyarak hedeflerini bu yıl itibarı ile gerçekleştirdiklerini söyledi.
Eğitime ve insana yapılan yatırımın ülkemiz için önemli olduğunun altını çizen Kaymakam Mustafa Masatlı Eğitim alanında ki desteğimizi sürdüreceğiz dedi.
Konuşmalardan sonra geçilen belge töreninde Uyum programını tamamlayan öğrencilere Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe Belgelerini verdiler. Öğrencilere belgelerinin yanında kitap hediye edildi.
Törene katılan velilere de T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Beni Anlayın-Özel Yetenekli Çocuğum Var” kitabı verildi.
http://www.dostmedya.com/haber/1125307420.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1349925635.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7683