Meslek odaları yatımlardan memnun
Tarih: 23.10.2017 Saat: 10:27
Konu: GÜNCEL HABERLER


Meslek odaları yatımlardan memnun

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, meslek odalarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, Mustafakemalpaşa'da yürütülen yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler verdi.
Mustafakemalpaşa'daki kanaat önderleri ile buluşma etkinliklerine devam eden Başkan Sadi Kurtulan, muhtarların ardından oda ve kooperatif başkanlarıyla Öğretmenevi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında buluştu.
Programda yaptığı konuşmada Mustafakemalpaşa'nın yıllarca çözüm bulunamayan en büyük sorunu olarak nitelendirdiği altyapıya bu dönemde el atıldığını söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, içme suyu depolarının yenilenmesinden sosyal yaşam alanlarının artırılmasına kadar bir çok projenin sürdüğünü belirtti.

Altyapıya çözüm zamanı

Başkan Sadi Kurtulan:" 40 yıl ötelenmiş bir altyapı sorunu var. O zaman nüfus 20 bin civarındaydı, şimdi 100 bine ulaştı. Bu nüfus 131 mahallede bir uçtan bir uca 70 km'lik coğrafyada yaşıyor. Altyapı projelerimizi 250 bin nüfusa göre hazırlıyoruz. Su, kanalizasyon, yağmur suyu ve atık suyu gibi imalatların her biri etaplar halinde hayata geçiriliyor. Atık Su Arıtma Tesisi'nin %80'ler civarında inşaatı bitti. Katı Atık Aktarma İstasyonu'nu hizmete aldık ve günlük 80 ton çöp Bursa'ya naklediliyor. Karşıyaka'daki en büyük sıkıntı olan vahşi depolama sahası da bu projenin devreye girmesiyle çözüldü. O alan şimdi rehabilite edilerek ağaçlandırılacak." dedi.

Su kapasitesi artıyor

Mustafakemalpaşa'nın içme suyu potansiyelini arttıran iki adet su deposu inşaatının hızla sürdüğünü kaydeden Başkan Kurtulan: " Oğlak Tepe ve Lalaşahin Mahallesi'nde 600 ve 300 tonluk ihtiyaca artık cevap vermeyen su tesisleri vardı. Bunları yıktık. Şimdi birine 10 bin diğerine ise 5 binlik su kapasiteli depolar yapıyoruz. Su sıkıntısını artık çekmeyeceğiz. Su kapasitesi 21 bin tona kadar yükselecek. 25 km mesafede bulunan Söğütalan Suçıkan Mevkii'ndeki suyu da merkeze getiriyoruz. 1 km'lik bir çalışma bölgesi kaldı. Su iletim hatları da bir bir elden geçiriliyor." diye konuştu.
Mustafakemalpaşa'da ulaşıma nefes aldıracak 3. köprüde imalatın devam ettiğini dile getiren Başkan Sadi Kurtulan, özellikle Bursa Caddesi'nde yoğunlaşan trafik akışını da yeni otoparklarla çözeceklerini ifade etti.

Sosyal yaşama yeni tesisler

Sosyal yaşam merkezlerindeki son durum hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan: " Spor ve kültürün buluşma noktası olacak Gençlik Merkezi projemiz yükseliyor. Kule Restoran'ın da ihalesi bitti. Bu iki nitelikli tesisi hizmete sunacağız. Ayrıca Suuçtu Şelalesi de artık yeni yüzüyle hizmete girdi. Bu tabiat harikasını doğaya uygun ve insanların yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabileceği tesislerle donattık." dedi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan toplantının ardından meslek odaları temsilcilerine Suuçtu Şelalesi, Katı Atık Aktarma İstasyonu, Arıtma Tesisi, Gençlik Merkezi ve 10 binlik su deposunu gezdirdi.
Prestij yatımları yerinde görme imkanı bulan meslek odaları ve kooperatif başkanları Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'a memnuniyetlerini iletti.

http://www.dostmedya.com/haber/353075268.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1019329468.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7698