Cumhuriyetimizin 94. Yılı Törenlerle Kutlandı
Tarih: 30.10.2017 Saat: 15:53
Konu: GÜNCEL HABERLER


Cumhuriyetimizin 94. Yılı Törenlerle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri; 28 Ekim 2016 Cumartesi günü saat:13:30' da Cumhurluk Alanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni 29 Ekim Cumartesi günü saat:09:30 da Hükümet Konağında İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI'nın tebrikleri kabulü ile başladı. Daha sonra İlçe Protokolü Adnan Menderes Meydanında saat:10.00 da düzenlenen törene katıldı. İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI ve Belediye Başkanı Sadi KURTULAN Vatandaşlarımızın, Öğretmenlerimizin ve Öğrencilerin Bayramını kutladılar. Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Kaymakamımız Mustafa MASATLI günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI "Cumhuriyetin hangi şartlarda ve nasıl kurulduğunu, Cumhuriyet Yönetiminin ne anlama geldiğini, Cumhuriyetin kazanımlarının neler olduğunu, terör ve darbe girişimine karşı Milletimizin topyekûn nasıl mücadele ettiğini, Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyleyerek katılanların Cumhuriyet Bayram'ını kutladı."
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı merkez ve mahalle(köy)den gelen öğrencilerin şiirlerini okunmaları ve okulların halk oyunları gösterisinin ardından, Cumhuriyet temalı şiir, resim, kompozisyon ile kros, bisiklet, futbol, basketbol, voleybol yarışmalarında ve diğer spor dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Mehteran eşliğinde Tören Geçişi yapıldı.
Akabinde saat:12.00 da Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnet törenine geçildi. Burada Sünnet olan çocuklarla hazırlanan program icra edildi. Belediye Salonundaki sünnet şöleninde sırasıyla Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI ve Ak Parti Bursa Millet Vekilimiz Sayın Zekeriya BİRKAN birer konuşma yaptılar. Daha sonra Adnan Menderes Meydanında Sünnet olan Çocuklara hediyeler takdim edilerek program sona erdi. 29 Ekim akşamı Adnan Menderes Meydanında Konser verildi.
Programlara İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI, Belediye Başkanı Sadi KURTULAN, Cumhuriyet Başsavcısı Zülküf ÇELİK, Yüksek Okul Müdürlüğü Temsilcisi, İlçe Emniyet Müdürü Ümit GÜNER, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ER, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Mehmet BÖBERCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, İlçe Müftüsü Ahmet YAYLALI, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlarımız katıldılar.
http://www.dostmedya.com/haber/760230343.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/278204613.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/326653149.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7714