Öğrenciler yazarla buluşuyor
Tarih: 21.11.2017 Saat: 11:17
Konu: GÜNCEL HABERLER


İlçenin Organize Sanayi Bölgesi’nin katkılarıyla Kültür Sanat Derneği, Yunus Emre ilkokulu öğrencilerini kitapla ve yazarla buluşturdu

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin geliştirdiği ilçe ve köylerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini yazarla buluşturma projesi devam ediyor. İlkokullarda yapılan etkinliklerde, Yazar Nadide Utku, Yunus Emre İlkokulundaki öğrencilerle buluştu. 2 gün süre ile öğrencilerin tümü yazarla buluşturularak söyleşi yapıldı ve kitaplar imzalandı.
Bu çalışmaya ilçenin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi.
Çocuk kitapları yazarı ve Patikalar dergisi dil denetmeni Nadide Utku’nun yazdığı İncili Nine, Masal Rüzgarı, Müzedeki Sandık, Bukalemun Buki, Ağaç Evi ve Oyuncak Ülkesi kitapları 1’nci.2’nci. 3’ncü ve. 4’ncü sınıftaki öğrencilere dağıtıldı ve yoğun ilgi gördü.
Etkinlikle ilgili konuşan Kültür ve Sanat Derneği başkanı Kekil Şimşek yaptığı açıklamada, “Dört yıldır bu projeyi çeşitli okullarda uyguluyoruz. Yunusemre İlkokulunda yaptığımız bu çalışmaya destek veren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akdemir’e ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Allaatin Üçok’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi okulunda misafir eden Okul Müdürü Mustafa Bulut ve Müdür Yardımcılarına ve tüm öğretmenlere ve çalışanlara, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe’ye ve kadrosuna, ve tabi ki bizimle ilçemize kadar gelen yazarımız Nadide Utku’ya teşekkür ederim” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Organize Sanayi Bölge Müdürü Alaattin Üçok’da etkinliği yakından takip etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmada, “Bu etkinliğin çocuklarımızın kitap okumaları açısından çok önemli. İlk defa bu okulda öğrencilerin kitap ve onun yazarıyla birlikte buluşuyor. Ellerine aldıkları kitabın yazarının şu anda karşılarında oturduğunu ve aldıkları kitabın yazarı tarafından imzalandığını görmeleri oldukça önemli. Onların fikir ve düşünce dünyalarını açacağını ve derslerdeki başarı oranlarının artmasına vesile olacağını düşünüyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kültür ve Sanat Derneği yönetimine, öğretmen ve yazar Nadide Utku’ya, ve kitaplara sponsor olarak ilçemiz eğitimine katkı sağlayan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü´ne teşekkür ediyorum” dedi. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alattin Üçok ise, “Biz Organize Sanayi Bölgesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Elimizden geldiğince bu değerli çalışmalara destek verip öğrencilerimizin daha çok kitapla buluşmasını sağlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Bu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7738