Ak Partiden Kudüs açıklaması
Tarih: 09.12.2017 Saat: 15:44
Konu: GÜNCEL HABERLER


Ak Partiden Kudüs açıklaması

Cuma günü Adnan Menderes Meydanında gerçekleştirilen Kudüs eyleminde, Ak Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu bir açıklamada bulunarak Amerikayı kınadı.
Akkoyunlu açıklamasında şu sözlere yer verdi.

‘Amerika Başkanı Donald Trump’un hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin bir şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.
Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki sorunu artırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla!! Kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.
İslamın sesini susturmak, kendi kurgularından ibaret olan terör örgütlerini bahane ederek, Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
İslamın Haremi İzzeti olan Kudüs!ü tacize teşebbüs edenler, Türk’üyle, Arabı’yla, Kürtüyle tüm Müslümanlarda, Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip, karşılarında durduğunu göreceklerdir.
Türkiye’nin, insanlığın Silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve dönem başkanı olan Türkiyenin çağrısına kulak vererek, Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.
Diğer taraftan Amerika Birleşik Devletlerinin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.
Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliğine karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘Dünya 5’ten Büyüktür.’ İtirazının haklılığını teyyid etmiştir.
İslamın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.
Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, hertürlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.
Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.
ABD nin Uluslar arası hukuka aykırı bu kararını kınıyor ve redediyorum.
Hep beraber Kudüs’e sahip çıkıyoruz.
Katılımınızdan dolayı hepinize saygı ve sevgilerimi sunar, Hayırlı Cumalar dilerim’ dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/1574925562.jpg

 Bu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7763