Altyapıda dönüşüm zamanı
Tarih: 09.12.2017 Saat: 15:50
Konu: GÜNCEL HABERLER


Altyapıda dönüşüm zamanı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bir ayını tamamlayan Alinur Aktaş, yeni yol haritasını belirlediği bölge gezileri kapsamında Mustafakemalpaşa’yı ziyaret etti.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan tarafından karşılanan Başkan Aktaş, Kaymakam Mustafa Masatlı,
AK Parti Başkanı Sadettin Akkoyunlu ve belediye bürokratlarının da katıldığı toplantıda, Mustafakemalpaşa’nın 40 yıldır çözümsüz kalan altyapısı için 250 milyonluk kredi müjdesi verdi.
Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantının ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, imkanlar dâhilinde Mustafakemalpaşa’daki yaşam kalitesini daha da yükseğe çıkarmak için gereken tüm çalışmaların yapılacağını söyledi.

‘Sonuç odaklı hizmet vereceğiz’

Başkan Aktaş; “ Mustafakemalpaşa’da sıcak bir ilgiyle karşılandık. Her iki belediyenin bürokratları ile birlikte bir değerlendirme toplantısı yaparak, geline noktaları, tamamlanan yatırımları ve 16 aylık sürede yapılması gerekenler hakkında istişarede bulunduk. Daha önce sorun olan noktalar bize aktarıldı. Özellikle altyapı konusunda vatandaşa yansıyan sorunlar var. Kırsal mahallerimizden de ulaşım sıkıntıları konusunda istekler var. Otobüs ve minibüs tahsislerimiz olacak. Bunların bertaraf edilmesi için sıkı bir diyalog içinde olacağız. Bugün bir yol haritası belirledik. İnsanın olduğu her yerde aksaklılar olabilir. Daha sonra bunların denetimi için tekrar bir araya geleceğiz. Biz, sonuç odaklı hizmet vereceğiz. Bir şeyi not aldık mı bunu yerine getirmeliyiz. Çünkü bu milletin umududur AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan. Onun yol arkadaşları olarak bize yakışanda bu noktadaki eksikleri gidermektir ” dedi.

‘Altyapıyı sorunsuz çözeceğiz’

İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının sil baştan yenileceğini belirten Başkan Alinur Aktaş; “ Mustafakemalpaşa, Karacabey ve İnegöl’ü ilgilendiren Avrupa Yatırım Bankası ile ilgili kredimiz halloldu. Ocak ayında imzalıyoruz. 250 milyonluk bir maliyetle müthiş bir altyapı yatırımı başlayacak. Bunu yaparken asla şehrin altını üstüne getirmeyeceğiz. Etaplar halinde kademeli olarak bu işleri yapacağız. 10-15 kırsal mahalleyi ilgilendiren su depoları da takibimizdedir. Yoluyla, suyuyla, parklarıyla, sosyal yaşam alanlarıyla sorunsuz bir Mustafakemalpaşa hepimizin hayalidir. Bu sürece destek verebilirsek ne mutlu bizlere. İmkânlar sonuna kadar zorlanacaktır. Belediye Başkanımız bizim sevdiğimiz abimizdir. Yıllara dayanan bir hukukumuz var. Koordinasyonlu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz ” dedi.

 

‘Altyapı önceliğimiz’

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise yüzölçümü itibariyle Bursa’nın en büyük bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da 131 mahalle bulunduğunu ve tüm bu mahallelere hizmet götürmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.
Başkan Kurtulan; “ Bizim yaşımızdan büyük buranın sorunları var. Bunları çözmemiz gerekiyor. Özellikle 40 yıldır süren altyapı sorunu bunların başında geliyor. Başkanımız müjdeyi verdi. Bizim şikâyet etmeye hakkımız yok. Önemli projeleri gerçekleştirmek ve problemleri çözmek zorundayız. Ben hem ziyaretleri hem de bugüne kadar verdikleri ve bundan sonra verecekleri destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum ” dedi.
Büyükşehir heyeti daha sonra sosyal yaşam alanı olarak projelendirilen Kule Restoran ile yapımı hızla devam den Gençlik Merkezi’nde yerinde incelemeler yaparak görüş alış verişinde bulundu.
http://www.dostmedya.com/haber/505460957.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/715632627.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7766