Hz. Mevlana Mustafakemalpaşa'da anıldı
Tarih: 19.12.2017 Saat: 10:40
Konu: GÜNCEL HABERLER


Hz. Mevlana Mustafakemalpaşa'da anıldı

Büyük İslam alimi ve hak dostu Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ‘744. Vuslat Yıldönümü ve Şeb-i Arus Töreni’nde anıldı.
Sevgi ve hoşgörünün evrensel mimarı Hz. Mevlana için Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen anma gecesine; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Müftü Ahmet Yaylalı, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.
Mustafa Cömert İlahi ve Tasavvuf Grubu'nun gösterisiyle başlayan törende sahne alan Dolunayda Akşam Tiyatrosu, Peygamber Efendimizin risaletini konu alan 'Rahmet' adlı oyunu sergiledi. Büyük ilgi gören oyunun ardından grubun semazen gösterileri sahnelendi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, programın ardından tiyatro ekibine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

'Medeniyetimizin yapı taşı'

Hz. Mevlana'nın çağları aşan evrensel öğretileriyle bu toprakların en yüce şahsiyetlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Sadi Kurtulan; " Hz. Mevlana, yüzyıllardır bu topraklardan dünyaya ulaşan kardeşlik mesajıyla medeniyetimizin yapı taşıdır. Onu anlamak, anlatmak ve gelecek nesillere tanıtmak hepimizin görevidir. Yaşamı boyunca ‘insan, yaratılmışların en şereflisidir’ düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan, herkesi kemale, sevgiye, insanlığa, bilgeliğe, hoşgörü ve yüksek ahlaka ulaştırmak için çabalayan bu büyük gönül erini rahmetle anıyorum" dedi.

http://www.dostmedya.com/haber/1859855346.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1414273124.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7778