Yalıntaş İlk ve Ortaokulundan Kahraman Askerlere Anlamlı Destek!
Tarih: 14.02.2018 Saat: 13:56
Konu: GÜNCEL HABERLER


Yalıntaş İlk ve Ortaokulundan Kahraman Askerlere Anlamlı Destek!Mustafakemalpaşa Yalıntaş Ortaokulundan kahraman mehmetçiğe çok anlamlı destek geldi. Yalıntaş ortaokulu öğrenci velileri, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde görev alan askerlere, boyunluk ve bere ördü, öğrencilerde duygularını ifade eden mektuplardan oluşan destek kolisi gönderdi.
Yalıntaş İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu’nun Öğretmen, Öğrenci ve Velilerinin gerçekleştirdiği “Mehmetçik Üşümesin” projesi kapsamında 376 adet asker yeşili boyunluk ve bere örülerek Tunceli/ Ovacık Tabur Komutanlığı ve Şemdinli/ Derecik Tabur Komutanlığı na gönderildi.
Öğrenci velilerinin el emeği ile hazırladıkları boyunlukların yanı sıra öğrencilerde hazırladıkları paketlere kendilerinin kaleme aldıkları mektupları ve yaptıkları resimleri, projeye destek amaçlı kahraman mehmetçiğe gönderdi.
Yaklaşık bir ay önce gönüllü öğretmenlerin başlattığı projeye öğrenci velilerinin yanı sıra ilçe dışında da destek geldi.
Anlamlı projenin mimarlarından olan Yalıntaş Ortaokulu Öğretmeni Züleyha Polat Deniz projeyi bir ay önce başlattıklarını belirterek “Değerli Gönüllü Öğretmen Arkadaşlarım, kıymetli Yalıntaş İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu Velileri ve ismini bilmediğim örgüsüyle destek olan gönlü yüce insanlar. Her ilmeğinde dua edilerek örülen boyunluklarımızı Pazartesi günü yollayacağız. Öğrencilerimiz de öyle güzel şiirler , mektuplar yazdı; resimler çizdiler ki… Bu milletin sırtı asla yere gelmez, ben bizzat gördüm. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkürlerimi borç bilirim.” dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/1903759579.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/2010151574.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/580050867.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7829