Büyükşehir’den ‘yol’ atağı
Tarih: 17.03.2018 Saat: 11:17
Konu: GÜNCEL HABERLER


Büyükşehir’den ‘yol’ atağıMustafakemalpaşa’da muhtarlarla bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl yol odaklı konularda yoğun çalışmalar yapılacağını ve Bursa’da 2018’i ‘Yol Yılı’ ilan ettiklerini söyledi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yönelik değerlendirme toplantılarının 6.’sını Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıya katılan 117 muhtara, Mustafakemalpaşa’da yapılan, devam eden ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Muhtarların da mahallelerindeki sıkıntılarını dile getirdiği toplantıda, ağırlıklı olarak altyapı, ulaşım ve sulama konularında bildirimler alındı.

‘Sonuç odaklı çalışıyoruz’

Başkan Alinur Aktaş, muhtarları birebir dinleyebilmek amacıyla ilçelerde toplantılar düzenlediklerini söyledi.
Bursa’yı geleceğe en iyi şekilde taşımak amacıyla heyecanlı olduklarını vurgulayan Aktaş, el birliğiyle tüm ilçelere değer katacaklarını belirtti. Bugüne dek Bursa’ya hizmet eden tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Başkan Aktaş; “ Bizler çıtayı daha yukarı çıkarmanın derdindeyiz. Göreve geldikten sonra 17 ilçemizi de dolaştık, notlarımızı aldık. Elimizdeki realiteye göre hareket ediyoruz. Bereketli bir şehir olan Bursa, tüm sıkıntıları aşabilecek güce de sahip. Ancak öncelikli ve acil konularla ilgili karar vermemiz gerekiyor. Sonuç odaklı çalışıyoruz. O yüzden bizler 2018’i ‘Yol Yılı’ ilan ettik. Bu sene yol ile ilgili konularda çok çalışacağız” diyerek ay sonuna dek tüm ilçelerde incelemelerini tamamlayacaklarını kaydetti.

‘Problemlere yerinde çözüm’

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da muhtarlarla buluşma programlarının sıkıntılara yerinde çözüm bulma adına çok önemli olduğunu söyledi.
Bursa’nın yüzölçümünün yüzde 23’ünü Mustafakemalpaşa’nın oluşturduğunu hatırlatan Başkan Kurtulan, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak çalışmalarla problemleri en aza indireceklerini dile getirdi.
Bursa AK Parti Başkan Yardımcısı Bülent Temelli ise Büyükşehir Yasası’nın çıkmasıyla tüm ilçelerin bütünşehir kapsamına girdiğini, en ücra köşelere bile hizmetin sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasının önünün açıldığını ve bu durumun meyvelerini vermeye başladığını aktardı.
AK Parti Mustafakemalpaşa Başkanı Mehmet Kanar’ın da hazır bulunduğu toplantıya Büyükşehir ve Mustafakemalpaşa belediyeleri bürokratları, meclis üyeleri, AK Parti kadın ve gençlik kolları üyeleri de katıldı.
Toplantının sonunda Başkan Sadi Kurtulan, Büyük Mustafakemalpaşa Spor Kulübü Başkanı İsmail Yılmaz ile birlikte, Başkan Aktaş’a adının yazılı olduğu bir forma hediye etti.
http://www.dostmedya.com/haber/1740572172.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/342095367.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7891