Kütüphaneler Haftası’nda anlamlı etkinlik
Tarih: 30.03.2018 Saat: 10:56
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa’da 54. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.Toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak, çocukların ve gençlerin ilgisini kütüphanelere çekmek amacıyla protokolün katılımıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.
26 Mart -1 Nisan Kütüphaneler Haftası’nda Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirilen programda, Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcısı Mustafa Eren ve Halk Kütüphanesi Müdürü Mümine Aydın, öğrencilerle birlikte kitap okudu.
Tüm yurtta eş zamanlı olarak saat 12.30-13.00 arası yapılan ‘Kitap Okuyoruz’ etkinliğine, öğretmenler ve vatandaşlarda destek verdi.
Bu aktivite ile kitaba ve kütüphanenin önemine dikkat çektiklerini söyleyen Halk Kütüphanesi Müdürü Mümine Aydın; “ Halkımıza açık olarak bu etkinliği meydanda yaptık. Ne kadar okursak, toplum olarak o kadar bilinçli ve eğitimli oluruz. Kütüphanemizdeki 24 bin kitabımız okuyucularını bekliyor. Bu anlamlı programa destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘Kütüphaneden yararlanmalıyız’

Okumanın hayata renk kattığını belirten Belediye Başkanın Sadi Kurtulan ise konuşmasında; “ Kütüphaneler Haftası’nı güzel bir faaliyetle kutladık. Eğer hafızamıza anlamlı bilgileri nakşedemiyorsak o hayat boş geçiyor demektir. Kayıtlarımıza bu bilgileri daha çocuk yaşlarda koyabilirsek geleceğimiz daha parlak olacaktır. Okumanın, yeni bilgiler öğrenmenin yaşı yoktur. Kütüphanemiz herkese açıktır. Buradan yararlanma alışkanlığını arttırmamız gerekiyor. Okuma zevkini kazandığımız sürece hem kendimize hem de içinde yaşadığımız topluma faydalı olabiliriz ” dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/540855239.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7920