İyi Parti’ den duyurulur
Tarih: 04.04.2018 Saat: 18:23
Konu: GÜNCEL HABERLER


İyi Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı olarak kamuoyuna duyurumuzdur.Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı 2017 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre ilçemiz nüfusu 99.972 kişi olarak kayıtlara geçmiştir.
Nüfusumuz 100.001 kişi barajını geçememiştir. Bu sebepten Mustafakemalpaşa’nın Belediye meclis üye sayısı 25 kişi Bursa Büyükşehir meclis üye sayımızda 5 kişidir.
Nüfusumuzun 100.001 kişi barajını aşması durumunda Mustafakemalpaşa Belediye meclis üye sayımız 25 kişiden 31 kişiye, Bursa Büyükşehir meclis üye sayımızda 5 kişiden 6 kişiye yükselecektir ve temsil sayımız artmış olacaktır.
Ayrıca temsil sayısının artışı kadar önemli diğer bir hususta genel bütçeden gelen Belediye gelirlerinin artacak olmasıdır. Bu bütçeden aylık ortalama artış 500 bin liradır. Bu rakam İlçemiz için küçümsenmeyecek yatırımlar yapılmasına imkân sağlayacaktır.
Bu durumdan dolayı İlçemiz nüfusunun artışı Mustafakemalpaşa halkı için önem teşkil etmektedir. Bu konudaki hassasiyetimizi siz kamuoyuyla paylaşmak ve İlçe halkının bilgisine sunmak istedik.
Ayrıca Mustafakemalpaşa nüfusunun 100.001 kişi barajını aşması için gerekirse nüfus taşıma yöntemine başvurulması gerektiğini düşünüyoruz.
Bu konuda tüm siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını göreve davet ediyoruz.
Saygılarımızla…
İYİ PARTİ Mustafakemalpaşa   

          İlçe Başkanlığı

 http://www.dostmedya.com/haber/1268281575.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7936