Bilgisayar Destekli Çizim Laboratuarı Açılışı Yapıldı
Tarih: 05.04.2018 Saat: 11:54
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Ve İç Mekan Tasarımı Alanı, sektör temsilcilerinin desteği ile bilgisayar destekli çizim laboratuarına kavuştu.Mobilya ve iç mekan tasarımı sektörünün bilişim teknolojilerini kullanan yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak okul yönetiminin yaptığı çalışmalara, başta Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu adına başkan İbrahim Drakman 8 adet, Sanayi Kooperatifi Yönetim Kurulu adına Başkan Şeref Erdoğan 1, sanayi esnaflarından Oktay Kul, Mehmet Çalışkan, Fettah Ankara 1”er adet Bilgisayar bağışları ile katkı sağladı.
4 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen açılış programına, İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Efe, sektörün temsilcileri, okul müdürü Kasım Kurun ve branş öğretmenleri katıldı.
Mustafa Masatlı tarafından gerçekleştirilen açılışta bir konuşma yapan okul müdürü Kasım Kurun, öncelikle katkı sağlayan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti. ‘İnsanlık tarihi kadar eski olan marangozluk mesleği, Ağaç işleri, mobilya gibi adlarla anılmış, günümüzde ise modern yaşam ve teknoloji değişimleri ile bu zanaatın ismi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı adı ile eğitim ve öğretim verilerek devam etmektedir.
Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanımıza kazandırılan bu laboratuarda öğrencilerimiz tasarımlarını bilgisayar ortamında yaparak ilçemizin ihtiyacı olan bilişim teknolojilerini kullanabilen mobilya imalat elemanı yetiştirmede önemli bir eksiği karşılayacaktır. Laboratuar sayesinde kazanılan bu değerler, sanayideki imalat sektörüne katkı sağlayacak, Mezun öğrencilerimizin kendi işletmelerini kurarak istihdama ve ülke ekonomisine de olumlu etkileri olacaktır.
Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanına, Bilgisayar Laboratuarı kurulmasını maddi manevi destek sağlayan Oda ve Sektör temsilcilerine, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize, açılışımıza katılıp bizleri onurlandıran herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi.
Katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara plaket takdiminden sonra laboratuar hizmete açıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/549804869.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1396011371.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1874304163.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/2133753159.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7938