Kitap Günleri kapılarını açtı
Tarih: 07.04.2018 Saat: 13:34
Konu: GÜNCEL HABERLER


Kitap Günleri kapılarını açtı

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin başta çocuklar olmak üzere her yaştan insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap dostlarını yazarlarla buluşturmak amacıyla düzenlediği ‘Kitap Günleri’, ziyaretçilere kapılarını açtı.
Adnan Menderes Meydanı’ndaki açılış törenine; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatı temsilcileri ile birlikte öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
10 gün sürecek etkinliğin açılışında konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kitle iletişim araçlarının çoğaldığı günümüzde, seyreden ve düşünmeyen zihniyete karşılık okumanın önemini kavrayanların yalnız kendilerine değil topluma da ufuk açacağını söyledi.

‘Okumak, iz bırakmaktır’

Başkan Kurtulan; “ Bin yıllık tarihimizin güzelliklerini bugüne taşıyan en değerli unsur okuma kültürüdür. Eğitimin birinci basamağı olan ‘oku’ emriyle yetişen bir kültürün mirasçıları olarak bizler, hayatımıza kitabı, bilgiyi ve bu bilgiden gelen tecrübeleri koyduğumuz sürece tüm engelleri aşabiliriz. Eğitim camiasının bu konuda gösterdiği gayret takdire şayandır. Okumak geleceğin dünyasında yerini almak, geçmişe iz bırakmaktır. O iz bırakanları takip ettiğimiz için ülkemiz bugün her alanda başarılı bir performans sergiliyor. Kalemi ile bizi aydınlatan yazarlarımıza ve yayın evlerimize teşekkür ediyorum. 6-15 Nisan tarihleri arasında düzenlediğimiz Kitap Günleri etkinliği ile bizlerde hem yazarlarımızı öğrencilerimizle buluşturacağız hem de kitap kokusunu Mustafakemalpaşa’ya taşıyacağız” dedi.

‘Kitap, yaşama değer katar’

Kaymakam Mustafa Masatlı ise okumanın iki insan olmak anlamı taşıdığını söylerken; “ Bir kişi ne kadar okursa o kadar kendisine değer katar ve farklı bakış açıları kazanır. Son yıllarda teknoloji hızla yaşamımıza girdi. Bu durum çok şeyi kolaylaştırsa bile insan zihninin gelişimi, muhakeme ve münazara gibi yetenekleri geri planda bıraktı. Kitap okumak işte böyle zamanlarda daha kıymetlidir. Kitaba değer katan bu organizasyon bunun için önemlidir ” dedi.

Meydan, kitapseverleri bekliyor

20 yayınevi ve 25 yazarın katıldığı Mustafakemalpaşa Kitap Günleri’nin açılışının ardından ziyaretçiler stantları gezerek yazarlarla buluştu.
http://www.dostmedya.com/haber/170585091.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1679073999.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7945