Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor
Tarih: 21.04.2018 Saat: 11:24
Konu: GÜNCEL HABERLER


Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi BaşlıyorKüçük Sanayi Kooperatifi Başkanı Şeref Erdoğan ve Madeni Eşya Oda Başkanı Önder Aydın, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini belirterek, “Bugün ülkemizde istihdamın ve girişimciliğin önemi gittikçe artıyor, bu anlamda devletimiz girişimcilerimize ve iş dünyamıza yepyeni imkânlar ve fırsatlar sunuyor. Küçük Sanayi Kooperatifi ve Madeni Eşya Esnaf Odası olarak bizler de girişimcilerimizin sayısını artırmak ve istihdama katkı sağlamak için eğitim düzenledik. Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla Odamız tarafından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledik. Eğitime katılıp sertifika almaya hak kazanan girişimciler işlerini kurmaları sonrası KOSGEB’den 50.000 TL hibe ve 100.000 TL sıfır faizli Sabit Yatırım Desteğinden faydalanabileceklerdir” dedi.
Şeref Erdoğan ve Önder Aydın, girişimcilik eğitimleriyle amaçlarının hem ülkemizde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak hem de planlı programlı, ne istediğini bilen kendi işini kurma başarısı ve cesaretini elde edebilen özgüven sahibi girişimcileri oluşturmak olduğuna da dikkat çekti.
Eğitimlere kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarının başvuru yapabileceğini belirten Başkanlar, “Eğitim Esnaf Odaları Toplantı Salonu’nda 24 Nisan-27 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır şeklinde konuştular.
http://www.dostmedya.com/haber/180621580.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7979