Yalıntaş’ta güreş zamanı
Tarih: 09.05.2018 Saat: 12:26
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin bu yıl 13.’sünü düzenlediği Yalıntaş Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım başladı.Mustafakemalpaşa’nın geleneksel spor organizasyonlarının başında gelen ve her yıl bölgede büyük bir ilgiyle takip edilen Yalıntaş Yağlı Güreşleri, 11 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da başlayacak.
'Küçük Kırkpınar' olarak bilinen Yalıntaş'ta güreş camiasının yakından tanıdığı pehlivanlar, 13 boyda er meydanına çıkacak.
İş insanı Habib Karaca'nın ağalığını üstlendiği güreşlerde, İsmail Balaban ve Orhan Okulu gibi Türkiye’nin ünlü başpehlivanları kol bağlayacak.

‘Birlikte sahip çıkalım’

Güney Marmara’nın en büyük pehlivan buluşmalarından birine Yalıntaş’ta ev sahipliği yapacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, ata sporuna sahip çıkmak için tüm güreş severleri organizasyona davet etti.
Başkan Kurtulan; “ Kurtdereli’yi, Yaşar Doğu’yu, Kel Aliço’yu unutmayıp geleceğe taşıyan bu organizasyonu daha büyük kitlelere ulaştırmak ve yaşatmak amacındayız. Yalıntaş’taki er meydanından gelecekte büyük güreşçilerin yetişeceğine inanıyorum. Bu organizasyona dünden bugüne emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yalıntaş Yağlı Güreş Meydanı’nda yapılacak şampiyonada er meydanına çıkacak güreşçilere başarılar dilerken tüm güreş severleri bu organizasyona bekliyoruz ” dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/2039245279.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8012