17. Uluslararası Nilüfer Spor Şenlikleri'ne ''Biz Olalım'' Damga Vurdu
Tarih: 15.05.2018 Saat: 11:58
Konu: GÜNCEL HABERLER


Biz Olalım Spor Kulübü sporcuları, bu yıl 17.'si düzenlenen geleneksel "ULUSLAR ARASI NİLÜFER SPOR ŞENLİKLERİ'ne başarıları ile damga vurdu.Okullar Arası Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası'na iki takımla katılan Biz Olalım sporcuları, oynadıkları 6 müsabakanın tamamından galip ayrılarak el ele finale yükseldi ve şampiyonada 1.'lik ve 2.'lik kürsüsündeki yerlerini aldı.
Mustafakemalpaşalı üç sporcu Beyza Nur Kara, Çiğdem Kartal ve Sıla İlhan'dan oluşan takımın mutlu sona ulaştığı turnuvada Biz Olalım sporcuları, oynadıkları 6 müsabakada rakip çembere 48 sayı bırakırken kendi çemberinde sadece 18 sayı gördü.
Bursa'da özel okul sektörünün köklü isimleri Uğur Okulları ve Sınav Okulları ile 2'şer maç oynayan ve bunların tamamını farklı skorlarla kazanan Biz Olalım sporcuları, Feriha Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni de geçerek Bursa şampiyonluğuna uzandı.
Sporcularının akademik eğitimlerini en iyi şekilde almaları ve üniversite sınavına profesyonelce hazırlanmaları için Özel Eğitim Kalesi Okulları ile işbirliğine giden Biz Olalım Spor Kulübü'nün Kurucu Başkanı Engin İLHAN, kazanılan şampiyonluk sonrası şu açıklamalarda bulundu:
"Biz Olalım Spor Kulübü'nü kurduğumuz 2011 yılından bugüne dek Türkiye Basketbol Federasyonu Bursa Ligi'nde ve bölge şampiyonalarında sayısız başarılara imza attık. Gerek kulüp takımlarımızla, gerekse ortaokul düzeyinde pilot okul takımlarımızla Marmara Bölge Şampiyonluğu ve Grup Yarışmaları Birinciliği dereceleri elde ettik. 2003 doğumlu sporcularımızın oluşturduğu U15 takımımız 5 yıldır tek bir yenilgi almadan TBF Bursa Ligi'nde şampiyonluk ipini göğüslüyor. Sportif anlamda her türlü amacımıza ulaştık ve ulaşmaya devam ediyoruz. Ancak sporcularımız artık liseli oldu ve birkaç yıl sonra üniversite sınav heyecanını yaşamaya başlayacaklar. Biz Olalım Spor Kulübü olarak sporcularımızın aynı zamanda akademik anlamda da başarıya ulaşabilmeleri adına üst düzey eğitim-öğretim hizmeti sunan bir lise arayışına girdik. Bursa'da faaliyet gösteren birçok özel okulu mercek altına aldık. Sporcularımızın kalabalık sınıflarda zayi olmamaları, bireysel olarak daha yakın ilgi görebilmeleri için sınıf mevcutlarının az olduğu okullara yoğunlaştık. İşte tam bu noktada karşımıza "Eğitim Kalesi" çıktı. Sınıfların en fazla 8 (sekiz) öğrenciden oluştuğu ve branşlarında Bursa'nın en iyileri olan, isim yapmış öğretmenler tarafından kurulmuş ve derslerin bizzat bu seçkin öğretmenler tarafından verildiği butik bir okul. "Eğitim Kalesi Anadolu Lisesi" kurucuları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Biz Olalım Spor Kulübü'nün sportif gücünü, Eğitim Kalesi Anadolu Lisesi'nin akademik enerjisiyle birleştirme kararı aldık. Sporcularımızın naklini Özel Bursa Eğitim Kalesi Anadolu Lisesi'ne gerçekleştirmemizin üzerinden henüz 3 ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen işbirliğimizin meyvelerini şimdiden toplamaya başladık. Sporcularımız 17. Uluslar Arası Nilüfer Spor Şenlikleri'nde birçok dev ismi geride bırakarak final maçını karşılıklı oynadı ve şampiyonluk ile ikincilik kupalarını Özel Eğitim Kalesi Anadolu Lisesi'nin müzesine taşımayı başardı. Öte yandan 8 kişilik sınıflarda, yoğun bir tempoda üniversite sınavı hazırlıklarına başladılar ve güzel bir geleceğe giden taşlı yolda "Eğitim Kalesi" farkıyla ilerliyorlar. Sporcularımı Uluslar Arası Nilüfer Spor Şenlikleri'nde elde ettikleri üstün başarı nedeniyle kutluyor, "Eğitim Kalesi" çatısı altında daha nice başarılara ulaşmalarını diliyorum.
http://www.dostmedya.com/haber/1953226825.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/626098425.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8026