Engelli Kızlar Bir Gecelik Gelin Oldu
Tarih: 16.05.2018 Saat: 11:03
Konu: GÜNCEL HABERLER


Engelli Kızlar Gelin, aileleri ise Gelin Evi olmanın heyecanını yaşadılar.Mustafakemalpaşa'da Engelliler Haftası dolayısıyla bir gecelik te olsa temsili olarak gelinlik giyen 17 engelli genç kızın ellerine kınalar yakıldı.
Engellilik konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin öncülüğünde düzenlenen çeşitli etkililiklerle kutlanmaya devam ediyor.
Engelli gelin adayları için kına gecesi yapıldı.
Mustafakemalpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi Koordinatörlüğünde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Gencer, Mustafakemalpaşa Engelsiz Yaşam Merkezinden Raşit Yürüm, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Semra Aslan Siyasi Parti ve Sivil Toplum teşkilatlarının temsilcileri, Emine Güven Rehabilitasyon Merkezi Eğitmenleri, Engelli gençler, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Gelinlik giymek isteyen engelli gençlerin hayallerinin gerçek olduğu özel gecede, hem gurur hem duygulu anlar bir arada yaşandı.
Bembeyaz gelinlikler içerisinde ki engelli genç kızlarımız, salona isimleri tek tek okunarak alkışlar eşliğinde çağırılırken yaşadıkları coşku ve mutluluk gözlerinden okunuyordu.
Türküler ile kına yakılmadan önce Grand Pastanesinin getirdiği Pasta kesilerek ikram edildi
Düğün Salonu gibi süslenen Nilüfer Hatun Kız Meslek Lisesi Salonunda, Engelliler için yapılan bütün etkinliklerde hiçbir ücret talep etmeden büyük bir özveri ile katkı sağlayan Grup Aran Orkestrasının çaldığı bir birinden güzel canlı ve hareketli parçalar ile genç kızlarımız, aileleri ve davetliler gece boyunca oyun havaları ve türküler eşliğinde gönüllerince eğlendiler.
http://www.dostmedya.com/haber/1801740449.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/719671855.jpg

Haber-Foto: Çetin GülerBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8028