14 Eylül İlkokulundan, Konya Kütüphanesine Destek
Tarih: 30.06.2018 Saat: 12:11
Konu: GÜNCEL HABERLER


Mustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulu Konya’da Şehit Er Esat Ertaş Adına Kütüphanesinin Kurulmasına Destek VerdiMustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulu Müdürü Yaşar Gökbayrak, okul öncesi öğretmeni Ezel Tuna ve öğrencileri ile birlikte uyguladıkları ’Yol Arkadaşım Kitabım’ projesi kapsamında 521 ortak okul işbirliği ile Konya’da şehit er Esat Ertaş anısına kurulan kütüphanenin kurulmasına destek verdi.
Bursa’nın Mustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulu okul öncesi öğrencileri Avrupa Birliği Bakanlığına bağlı Ulusal Destek Servisi tarafından koordine edilen eTwinning projeleri kapsamında uyguladıkları ’Yol Arkadaşım Kitabım’ Projeside ortak okulların ve PTT-DER’in de katkılarıyla Konya’nın Kadınhanı İlçesi Kolukısa mahallesi Hurşit Güneş İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde 2 bin 500 kitaplık bir kütüphane kurdu. Açılışa proje ortaklarından olan Mustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulunu temsilen okul öncesi öğretmeni Ezel Tuna katıldı.
Okul öncesi öğretmeni Ezel Tuna projenin ana hedefinin her zaman ve her yerde çocuklara kitap sevgisini kazandırmak ve onları kitapsever bir yurttaş olarak yetiştirmek olduğunu belirtti. Yıl içerisinde seyahatta, yaşlılarla, okul bahçesinde,küçüklerle, yaşlılarla, ebeveynlerle kitap okuma saati yaptıklarını belirten Ezel Tuna, projenin ortak ürünü olarak da ortaklar tarafından belirlenen, yardıma ihtiyacı olan bir okula kütüphane kurulması çalışmasının yapıldığını belirtti. Bu kapsamda Konya’nın Kadınhanı ilçesine bağlı Kolukısa kasabasında bulunan Hurşit Güneş İmam Hatip Ortaokulu’unun belirlendiğini ve daha sonra PTT Çalışanları Derneği’nin maddi desteği ve ortak okulların da kitap desteğiyle kütüphane açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.
Kütüphanenin adını da geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa’da askeri aracın sel sularına kapılması sonucu şehit düşen Er Esat Ertaş Kütüphanesi olarak verdiklerini belirten Ezel Tuna, açılışa şehidin annesi Durmuşe Ertaş ve kardeşinin yanısıra proje kurucuları İsmail ve Nurcan Şahiner, Konya Doğanhisar Kaymakamı Kerem Abbasoğlu, Belediye Başkanı Abdullah Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Abdullah Cem Üresin ve Mehmet Yavuz, Garnizon Komutanı Mehmet Bozkurt ve PTT-DER yetkilisi Mustafa Tolga Tokluoğlu ve faklı illerden gelen proje ortaklarının da katıldığını açıkladı.
Açılışta Kırşehir Kaman ilçesindeki proje ortağı bir şehit kızının kütüphanenin kurulduğu okuldaki arkadaşlarına yazdığı mektubun şehit annesine okunması esnasında duygulu anlar yaşandı. Şehit annesi Durmuşe Ertaş şehit evladının adının bir kütüphanede yaşatılacak olmasından gurur duyduğunu belirterek herkese teşekkürlerini iletirken, kendisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz tarafından Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
http://www.dostmedya.com/haber/2135084010.jpg
 

http://www.dostmedya.com/haber/298075742.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1686258208.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8088