Dolu Yağışı Mustafakemalpaşa ve çevresini vurdu
Tarih: 30.06.2018 Saat: 12:13
Konu: GÜNCEL HABERLER


İlçe ve civarında meydana gelen dolu yağışı, domates, salatalık, kavun, karpuz, mısır ve biber ekili tarlalarda zarara yol açtı.Dolu yağışı Adaköy, Çeltikçi, Karacabey Hara, Azatlı ve Tepecik hattında etkili oldu. Ayrıca Karacabey Ovası'ndaki Bakırköy, Uluabat ve Harmanlı başta olmak üzere 9 kırsal mahalledeki ürünlere de zarar verdi.
İlçedeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunan Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan, yaptığı açıklamada, doludan zarar gören tarlalarda hasar tespitine başladıklarını söyledi.
Ceylan, hasar tespitinin ardından çiftçinin zararının karşılanacağını ifade ederek, "Çiftçimiz hiçbir şekilde mağdur edilmeyecektir. Devletimiz her zaman olduğu gibi yine çiftçimizin yanında olacaktır." diye konuştu.
Çiftçiler Miraslı arazilerin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıt olamamasından dolayı TARSİM sigortası yaptıramadıklarını dile getirirken, "Afet dönemlerinde çiftçilerin yanında olunması adına ÇKS'si olmayan ve TARSİM sigortası yaptıramayanların da devletimizin yanında olmasını istiyoruz. ‘ dediler.
http://www.dostmedya.com/haber/1443987378.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1489465861.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8089