TEMA Vakfı Faaliyet Raporu Yayınladı
Tarih: 13.07.2018 Saat: 12:17
Konu: GÜNCEL HABERLER


TEMA Vakfı yayınladığı  Faaliyet Raporunda şu ifadelere yer verdi.TEMA Vakfı Mustafakemalpaşa İlçe Sorumluluğu olarak 2017-2018 yılı faaliyetlerimiz;

1-Eğitim Faaliyetleri:

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan Protokol Kapsamında;
Yunus Emre İlkokulu, 14 Eylül İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Özel Sınav Koleji İlkokulu 9 Sınıf ve 199 öğrenci ile Minik TEMA,
14 Eylül İlkokul, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu. Özel Sınav Koleji, Demireli İlkokulu, Mevlana İlkokulu 7 Sınıf ve 147 öğrenci ile Yavru TEMA,
Özel Sınav Koleji Ortaokulu, Mustafakemalpaşa Kız İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 3 Sınıf ve 69 öğrenci ile Orta Okul TEMA,
Eğitim programı uygulanmıştır.

Bu kapsamda, öğretim yılı boyunca uygulanan eğitim programında;

Minik TEMA eğitim programı kapsamında, bulutları gözlemliyorum, havada bir şeyler uçuşuyor, ektim bir kere yedim bin kere, doğadan topluyorum müzik yapıyorum, az tüketelim, rüzgârla uçan topraklar gibi hav, su, toprak ile ilgili etkinlikler uygulandı.

Yavru TEMA eğitim programı kapsamında, Yaşamı Oluşturan Ahenk (Yerkürenin örtüsü: toprak, her damlası değerli: su, Nefes kaynağımız: hava, Rengârenk Doğam) Parçası Olduğum Doğa (Doğa yanı başımda, Yaşadığım yer, Yeşil yaşam, Aktiflik ve katılım) konularında etkinlikler uygulandı.

Orta Okul TEMA eğitim programı kapsamında; Yaşamın yapı taşları ( hava, su, toprak),Şenlikli Doğa (Ekosistemler, Biyolojik çeşitliliğe katkı, yaşamın döngüleri), Sürdürülebilir toplum (Sürdürülebilir yaşam, Gezegenin sırları, Doğa her yerde), Doğa Hakkı (Değerler ve etik, doğa koruma, katılım) konularında etkinlikler uygulandı.

2- Proje Faaliyetleri

Ağaç Kardeşliği projesini ilçemiz Güner Şenpamukçu İlkokulu, Yunus Emre İlkokulu ve Özel Sınav Koleji 3. sınıfında okuyan 115 öğrenci 4 öğretmen ve TEMA sorumlusu Rasim Balaban gözetiminde uyguladı.

Proje kapsamında öğrencilere;

Nedir bu ekosistem? Orman dedektifleri, Tohumlar toprağını arıyor, Yaşam çeşitlidir, Yerel ağacımız tanıyalım, Tohumlar fidan oluyor, Fidanımı gözlüyorum etkinlikleri yapıldı.

TEMA Vakfı tarafından gönderilen saksılara karaçam tohumları ekildi. Çimlenen tohumlar evlerin bahçe ve balkonlarında büyüyor. Büyüyen fidanlar daha sonra uygun alanlara öğrenciler tarafından ekilerek, proje tamamlanacaktır.

3-Saha Faaliyet Programları

a-Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 18 Nisan 2018 tarihinde Tatkavaklı TOKİ yanında bulunan alana Akdeniz sedir fidanı dikim etkinliğine TEMA Vakfı olarak katıldık.

b-Öğretim yılı süresince çeşitli okullara gidilerek 800 öğrenciye Orman Ekosistemi sunumu ile çevre, doğa, toprak eğitimi verildi.

c-14 Eylül İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Ezel Tuna’nın uyguladığı ‘Dünya Yeşeriyor Hayaller Gerçekleşiyor’ projesi kapsamında öğrencilere çevre ve doğa eğitimi verildi.

Bizlere desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Masatlı’ya, Belediye Başkanımız Sayın Sadi Kurtulan’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Efe’ye, Orman İşletme Müdürü Sayı Ahmet Er’e, Okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve katılan tüm öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

http://www.dostmedya.com/haber/1954298195.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8099