Yolda bulduğu 50 Bin Lirayı sahibine teslim etti
Tarih: 27.07.2018 Saat: 11:07
Konu: GÜNCEL HABERLER


İnsanlık ölmemiş dedirten olay ilçemizde yaşandı. Ali Uzay yolda bulduğu 50 Bin lirayı emniyete götürerek, parayı kaybeden Akif Emeklice’ye ulaşmasını sağladıYıllarca biriktiği paralarla ev alma hayâli kuran 52 yaşındaki Akif Emeklice, birikimini çekerek ev almak istedi. Bankadan 77 bin lira çeken Akif E, 27 bin lirayı cebine 50 bin lirayı ise poşete koyarak bankadan çıktı. Bir müddet sonra elinde poşetin olmadığı fark eden şahıs adetâ kahroldu. Aynı dakikalarda parayı bulan Ali Uzay isimli vatandaş ise, bulduğu 50 bin lirayı İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim etti. Emniyet ekiplerinin paranın sahibin araştırmaya başladığı saatlerde parayı düşüren Akif Emeklice, emniyete başvurdu. Kaybolan 50 bin lira sahibine teslim edildi.
Kaymakam Mustafa Masatlı, parayı bulan Ali Uzay ile düşüren Akif Emeklice'yi makamında kabul etti. Akif Emeklice, ev alabilmek için yıllarca biriktirdiği parayı bir anlık dalgınlık sonucu kaybettiğini anlatarak, "Ali Bey sağolsun parayı bulmuş ve emniyete götürmüş. Parayla ev alacaktım. Onun için çekmiştim. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaymakam Masatlı, Emniyet Müdürü Cengiz Gültekin'in de yer aldığı ziyarette Ali Uzay'ı duyarlı davranışı nedeniyle tebrik etti.

İlginç hikaye emniyet müdürlüğünde ortaya çıktı
Parayı kaybeden Akif Emeklice’nin de yıllar önce bir iş adamının parasını bularak, sahibine teslim ettiği ortaya çıktı. Bir lokantada yemek yiyen ilçenin tanınmış işadamlarından birinin, içerisinde deste deste Alman Mark’ı olan poşeti lokantada düşürdüğü. Akif Emeklice’nin bir poşet Alman Markını işadamını bularak teslim ettiği öğrenildi.
http://www.dostmedya.com/haber/516901658.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/2031137358.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8118