Zafer Beyaz Ülkemizi Türkmenistan’da Temsil Ediyor
Tarih: 01.10.2018 Saat: 14:51
Konu: GÜNCEL HABERLER


Bu yıl 55. si gerçekleştirilen Asya Pasifik Yayıncılar Birliği (ABU) Genel Kurulunda ülkemizi temsil etmek için Zafer Beyaz Türkmenistan’a gittiDünyanın en büyük yayın birliklerinden biri olan ve Türkiye’den Samoa’ya, Rusya’dan Yeni Zelanda’ya uzanan 69 ülkeden 281 üyesiyle dünya nüfusunun yarısından fazlasına hizmet sunan ABU (Asia Pasific Broadcasting Union- Asya Pasifik Yayın Birliği) 55. genel kurulunu Türkmenistan’da gerçekleştiriyor.
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı (RATEM) Yusuf Gürsoy, Başkan Yardımcıları Zafer Beyaz ve Murat Duran 55. gerçekleştirilecek olan ABU Genel Kurulunda hem RATEM’i, hemde Ülkemizi temsil ediyorlar.
Aşkaabat’ta 4 gün boyunca sürecek etkinlikler boyunca heyet, 69 ülkeyle birlikte seminerlere katılacak.
ABU Genel Kurulu ile bağlantılı toplantıların ülkemizin tanıtılması, kamu yayıncılığı alanında farklı ülke uygulamalarının öğrenilip değerlendirilmesi, karşılıklı bilgi, fikir ve tecrübe alışverişinde bulunabilmesi ve aynı birlik üyesi ülke temsilcilerinin birbirlerini tanıyarak kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişkinin arttırılıp güçlendirilmesine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.
ASYA-PASİFİK YAYIN BİRLİĞİ
1964 yılında kurulan Asya-Pasifik Yayın Birliği, Asya-Pasifik bölgesinde yayıncılığı geliştirmeyi, bölgedeki yayın kuruluşlarının ortak çıkarlarını geliştirmeyi ve yayıncılık alanında uluslararası ve bölgesel işbirliğini güçlendirmeyi hedefleyen ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bölgenin en batısında Türkiye, doğusunda Samoa, kuzeyinde Rusya ve güneyinde Yeni Zelanda yer almaktadır. Yaklaşık 3,5 milyar izleyiciye hitap eden ve halen toplam 68 ülke ve özerk bölgeden 275’ten fazla üyesi olan birliğin genel merkezi Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bulunmaktadır.
http://www.dostmedya.com/haber/309073092.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/115902967.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/485600079.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8196