İlker Yılmaz Bursa Barosu Yönetimine Aday
Tarih: 10.10.2018 Saat: 11:15
Konu: GÜNCEL HABERLER


İlçenin Başarılı Avukatı İlker Yılmaz, Bursa Barosu Yönetim Kuruluna Aday OlduBursa Barosu'nda 13-14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek genel kurul öncesinde adaylığını açıklayan mevcut başkan Avukat Gürkan Altun, yeni dönem için yola çıktığı ekip arkadaşlarını kamuoyuna tanıttı. Yeni yönetim kadrosu içerisinde, İlçenin başarılı avukatlarından olan İlker Yılmaz’da var.
Bursa Barosu'nun 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak Olağan Genel Kurulu öncesinde adaylığını açıklayan mevcut başkan Avukat Gürkan Altun, "savunma mesleği için yapacak daha çok işimiz var" diyen yeni dönem yönetim, disiplin, denetleme kurulları ile Türkiye Barolar Birliği delegeliğine aday avukatları, düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. 5 Eylül'de Bursa Barosu'nda yeniden görev almak için adaylığını açıklayan Avukat Gürkan Altun, iki yıllık görev süresi boyunca üstünlerin değil, hukukun üstünlüğüne olan inançla pek çok alanda mücadele verdiklerini söyledi. Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi'nde düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki dönem için yola çıktığı ekip arkadaşlarını tanıtan Avukat Gürkan Altun, insan hakları ihlallerinden mesleki konulara, kent suçlarından toplumsal hukuksuzluklara kadar tüm alanda adalet arayışının en önemli sembolü olduklarını söyledi.
BURSA'DA MÜCADELENİN HUKUKİ DAYANAĞI BARO
Baroların görevinin yalnızca mesleki sorunlara çözüm üretmek olmadığını, hukuksuzluklara karşı mücadelenin en etkin kurumlardan biri olduğunu dile getiren Avukat Gürkan Altun, "Bursa Barosu, kent mücadelesinin hukuki dayanağıdır. Ne insan hakları ihlallerinde, ne mesleki konularda, ne de kent suçlarında sessiz kaldık. Nerede hukuksuzluk varsa müdahale ettik, koşulları oluştuysa dava açtık. DOSAB tarafından kentin tam ortasına kurulmak istenen termik santral mücadelesinde de en ön saftaydık, 2 bin 700 yıllık Myrleia Antik Kenti'nin üzerine yapılan AVM'ye karşı da... Kentimizi, çevremizi ve yaşamımızı ilgilendiren bütün hukuki problemlerle ilgili çalışmalar yapıp davalar açtık, kentimizin ve hemşerilerimizin yaşam alanlarının rant uğruna katledilmesine karşı durduk. Bursa'nın 'Barosu' olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Avukat Gürkan Altun'un yeni dönem yönetim, disiplin, denetleme kurulları ile Türkiye Barolar Birliği delegeliği adayları şu isimlerden oluştu:
BURSA BAROSU BAŞKAN ADAYI
GÜRKAN ALTUN
BURSA BAROSU YÖNETİM KURULU ADAYLARI
ASLI EVKE YETKİN
AYGÜL GÜNEŞ
AYŞE GONCA GÜLÇİN
HULUSİ TIĞLIOĞLU
HÜSNİYE ALTIN YEŞİL
İLKER YILMAZ
METİN ÖZTOSUN
SEFER BÜLENT YAYLALI
YENER POROY
YILDIRIM HACIOĞLU
BURSA BAROSU DENETLEME KURULU ADAYLARI
ADİL ÖZTÜRK
BUKET GÜLÇİN ÖZEL
ONUR İÇER
BURSA BAROSU DİSİPLİN KURULU ADAYLARI
ATİLA ATİK
BURCU ERGÜN
NEŞE SAYGIN
ÖZCAN MEHMETALİOĞLU
ŞEYDA ŞAHİN
BURSA BAROSU TBB DELEGE ADAYLARI
ALİ ARABACI
ASUDE ŞENOL
EBRU PİRİ KAYA
İSMAİL İŞEL
İZZET BOĞA
MEFHARET ÖZTÜRK CEYLANTEPE
NESLİHAN AKTOSUN
ONUR YAVUZ
ÖNDER ASA
SERAP AKKUL
SUNA SOYDAŞ
ZEKİ KAHRAMAN
BURSA BAROSU YÖNETİM KURULU GENÇTEMSİLCİ ADAYLARI
BERKAY AKKUŞ
BÜNYAMİN AYGECE
EBRU SARISALTIK
HALİT GİRAY ÜLKER
EDANUR ŞENYÜZ
İLKER KAPUSUZOĞLU
MURAT KAYA KILIÇ
MÜJDE KAYA
SELİN İLKİZ ÖZTÜRK
ÜMİT ÖZCAN

http://www.dostmedya.com/haber/1848967651.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/753203763.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8209