”MADENLERİMİZİ TANIYALIM” Konusunu Madenlerde Öğrendiler
Tarih: 22.10.2018 Saat: 11:45
Konu: GÜNCEL HABERLER


Yunus Emre İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, sosyal Bilgiler dersindeki “Madenlerimiz “konusunu sahasına giderek alanında uzman kişilerden öğrendiler.Yunus Emre İlkokulu 4. Sınıf Öğretmenlerinden, Bekir TAŞKIN, Berrin ARSLAN. Fuat AYDIN,
Mahmut ÖZDEMİR, Muhildin ARIKAN, Mücahit ERGİN, Rasim BALABAN, okul müdürü Mustafa BULUT, Müdür yardımcısı Fatih SEVİM ve öğrenciler iki gün süren bir gezi programı ile madenleri yerince incelediler.
Gezide ilk olarak Kösehorozu su değirmeninde tam buğday ununun nasıl meydana geldiğini öğrendiler . Daha sonra sırasıyla mermerlerin sergilendiği Devecikonağı Taş Mektep, mermer ocağından çıkan parçaların işlendiği Topkara Mermer Fabrikası, 330 metre yer altından kömür çıkarılan Bükköy Kömür İşletmesi ve son olarak Kestelek Bor Maden İşletmesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldılar.
Öğlen yemeklerini Kestelek Bor İşletmesinde yiyen öğrenciler okul dışında ders konusunu işlemenin mutluluğu içinde okuluna döndüler.
Geziyi değerlendiren Okul Müdürü Mustafa BULUT, Yunus Emre İlkokulu olarak öğrencilerimizi mekanlarında karşılayıp ağırlayan işletmeleri hakkında bilgi veren Kösehoroz su değirmeni sahibine, Mermer Organize Sanayi Müdürlüğüne, Topkara ve Çiftyıldız Mermer yetkililerine, Bükköy Kömür İşletmesi yetkililerine ve Bor Maden İşletmesi amir ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederiz dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/477466612.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/213378798.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/83120485.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8224