Ticaret Ve Sanayi Odası Antalya’da Düzenlenen 9. Yörex Fuarına Katıldı
Tarih: 01.11.2018 Saat: 10:49
Konu: GÜNCEL HABERLER


Türkiye'deki yöresel ürünlerin markalaşması, ticari değer kazanması yolunda önemli bir buluşma noktası ve coğrafi işaretli ürünlerin vitrini haline gelen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'te bu yıl 500'e yakın katılımcı ile beraber 252 kurum, 135 oda borsa, 19 kalkınma ajansı yer aldı.TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in açılış konuşmaları ile bu yılki ziyaretçilerine kapılarını açan fuarda Türkiye'nin her yerinden coğrafi tescilli ürünler sergilendi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açılış konuşmasında oda ve borsaların coğrafi işaretli ürünlerin tescili konusunda çok başarılı işlere imza attığını ve bugüne kadar oda ve borsalar tarafından tescil ettirilen ürün sayısının 150'yi geçtiğini belirtti.
Türkiye'nin tüm renklerini buluşturan Yöresel Ürünler Fuarı'nda Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından organize edilen stantta Mustafakemalpaşa’da yöresel ürünleri ile birlikte yerini aldı. Standımızı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Halk Bank Genel Müdürü Osman ARSLAN, Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ ziyaret ettiler, kendilerine Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı İkramında bulunuldu, daha sonra standımıza ziyarete gelen misafirlere standımızda sergilenen ürünlerden ikramda edildi.
Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY, Meclis Başkanı İbrahim DIRAKMAN ve beraberinde Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri standını ziyaret ederek üreticilerle bir araya geldi. MKPTSO heyeti, Odamızın standını ziyaret eden ve yöresel ürünlere ilgi gösteren ziyaretçilerle de birebir ilgilenerek bölgenin coğrafi işaretli ürünlerini tanıttı.
Fuarda yer alan yöresel ürün stantlarını ziyaret eden MKPTSO Başkanı Tekin UZKINAY, Meclis Başkanı İbrahim DIRAKMAN fuar sonrasında TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman ARSLAN tarafından düzenlenen Odalar ve Borsalar İstişare Toplantısına katıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/564692171.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8245