İyi Partiden Basın Açıklaması
Tarih: 08.11.2018 Saat: 11:27
Konu: GÜNCEL HABERLER


İyi Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığından, bu güne kadar nelerin vaad edildiği ve bu vaadlerin hangilerinin yerine getirilemediği ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
İyi Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması
Mustafakemalpaşa Büyük Şehir Belediyesinden yeterli hizmet alamıyor. Seçim beyannamesinde yer alan kule restorant ve teleferik projesi Büyük Şehir Belediye Başkanı tarafından iptal edildi. Hatta İYİ Parti Büyük Şehir Belediye Meclis üyesi Hasan Ertürk meclis toplantısında dile getirdi. Ancak Büyük Şehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş bu yatırımın yapılmayacağını söyledi. Oysa Bursa’nın bir çok İlçesinde Bu tür sosyal tesisler mevcuttur. İlçemizde önemli bir proje olarak görülen Gençlik ve Kültür Merkezi çalışmaları durduruldu. Büyük şaşa ile temel atma töreni yapılan üçüncü köprü kör topal bitirilmeye çalışılıyor. İlçemizin alt yapı sorunları özellikle kanalizasyon ve içme suyu yatırımları hala proje aşamasında olup yatırımlara bir türlü başlanamadı. Yapılan su deposunun önlem alınmadan hacmi artırıldığından su basıncındaki artıştan dolayı su boruları patlamaktadır. Sünnük köyü sınırları içinde bulunan su kaynağından özel sektöre satılan su miktarı gittikçe arttırılmaktadır. Mustafakemalpaşa tüm bu olumsuzlukları yaşarken Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve İlçemizdeki iktidar partisinin temsilcileri olarak Büyük Şehir Belediyesinde İlçemizi temsil eden Başkan Yardımcısı ve diğer Meclis üyeleri 2018 yılında yapılan toplam 19 toplantının büyük bir kısmına katılmamışlardır. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Meclis üyesi Can Kokudal toplam 13 toplantıya katılmazken, Başkan Yardımcısı Ayhan Dadak 11 toplantıya katılmamıştır. Mustafakemalpaşa’nın Büyük Şehir Belediye Meclisinde İlçemizin haklarını savunmak muhalefet partilerine özelliklede İYİ Partiye kalmıştır. Kamuoyuna saygıyla sunulur.
Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen İlçe halkımız Büyük Şehir Belediyesi WEB sitesinden Meclis kararları ile ilgili bölümden tüm kayıtlara ulaşabilirler.

Bursa Büyükşehirde İlçemiz Mustafakemalpaş’nın haklarını kim savunacak. Resimde görüldüğü gibi İlçe Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın Bursa Büyük Şehir Meclis toplantı salonundaki koltuğu uzun süredir boş.
http://www.dostmedya.com/haber/282176364.jpgBu haberin geldigi yer: Mustafakemalpasa Dost Medya
http://www.dostmedya.com

Bu haber icin adres:
http://www.dostmedya.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8259