Ana Sayfa Haberler 5 Ekim 2019 18:38

Bebekle ortadan kayboldu, Almanya Karıştı

Mustafakemalpaşalı  U.B, Almanyada birlikte yaşadığı Rebecca Sillaber (24) ve erkek çocukları 11 aylık Nazar ile birlikte tatil için ilçeye geldi.

Rebecca Sillaber, annesinin iddiasına göre, ailenin hareketlerinden şüphelendi. Ailenin kendisine tuhaf davrandığını fark eden Rebecca durumu Almanyadaki annesine anlattı.  Bu olaydan bir süre sonra sonra bebek Nazar’ın nüfus cüzdanının kaybolduğu kendisine söylenerek, yeni cüzdan çıkarması gerektiği belirtildi. Rebecca bu durumdan iyice şüphelenerek Almanyaya geri dönmek istedi.

Rebecca’nın annesi Gabi Sillaber’in iddiasına göre, dün ilçenin çarşısında tuvalet ihtiyacını gidermek için tuvalete giden Rebecca, çıktığında çocuğunun ve babası U.B ve ailesinin ortalıktan kaybolduğunu gördü.

Türkçe bilmeyen, yanında telefonu ve pasaportuda bulunmayan Rebecca Sillaber emniyet birimlerine başvurarak, çocuğunun bulunmasını istedi.

Rebecca’nın annesi Gabi Sillaber, sosyal medya hesabından kızının  durumunu hakkında bilgi verip, yardım isteyince, Almanya sosyal medyası ayağa kalktı.

Edinilen bilgiye göre İlçe Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili  Almanya Başkonsolosluğuyla irtibata geçtiği, Rebecca Sillaber ailesiyle görüştürüldü, bebek Nazar ve baba U.B.’nin emniyet birimlerince arandığı öğrenildi.

Yorumlar