Ana Sayfa Haberler 9 Ekim 2019 12:40

14 Eylül İlkokulunda Z- Kütüphane Açıldı

İhalesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 14 Eylül İlkokulu zenginleştirilmiş kütüphane (Z-Kütüphane) açılışı 04.10.2019 Cuma günü Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, bilgi çağının gereksinimlerinden biri olan kütüphanelerin, zengin içerikli ve teknolojik imkânlarla donatılmış olmasının önemini vurgulayarak, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak Z-Kütüphanenin; modern, estetik tasarımıyla ve doğru, güvenilir, zengin kaynaklarla öğrencilerimizin hizmetinde olacağını söyledi. Ayrıca kütüphanemizin internet bağlantılı bilgisayarlarla desteklendiğini, zeka oyunları ile de alternatif ilgi alanları oluşturulduğunu belirtti. İl Millî Eğitim Müdürlüğü kanalıyla donanımı ve dizaynı gerçekleştirilen kütüphanenin öğrencilerimizin hizmetine sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Z-Kütüphanenin açılışı, kurdele kesilerek gerçekleştirildi ve kütüphane ortamı Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ve öğrencilerle birlikte gezilerek tören sonlandırıldı.

Yorumlar