Ana Sayfa Haberler 12 Ekim 2019 13:10

Bursa’da tarım ve hayvancılık fuarı bugün sona eriyor

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliğiyle düzenlenen, Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2019) ile 12. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı bugün sona eriyor.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarının sektör adına öneminden bahseden Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “17. Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı Türk tarım sektörünün en önemli buluşmalarından bir tanesidir. Fuar ülkedeki tüm şehirlerden ziyaretçi çeken bir fuardır. Aynı zamanda yurt dışında da aranılan ve önemle takip edilen, fuarlarımızdan biridir. Açtığımız ilk saatlerden itibaren yoğun bir ziyaretçi kitlesiyle karşılaştık. 14 ülkeden 285 firma ve farklı ülkelerden ziyaretçilerimiz var. Afrika, Kuzey Afrika ve Afrika’nın Sahra altı bölgesinden, Arap Yarım Adası’ndan Orta Doğu ve Körfez ülkelerine kadar farklı coğrafyalardan ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Fuara katılan firmalarımız arasında Türkiye’nin ve dünyanın en önemli markaları yerini aldı. Şu anda fuara katılan firmalar, ilk kez lansmanlarını yapıyorlar. İlk kez görücüye çıkan traktörler ve biçerdöverler var. Çiftçilerimizin hayvancılıkla uğraşan insanların bu tür fuarları takip etmelerini istiyoruz.
Ülkemiz ekonomisinin temel taşlarından olan tarım ve hayvancılık sektörünü oluşturduğumuz platform ile bir araya getirdik. Fiyatları 50 bin liradan 2 buçuk milyon TL’ye kadar değişen traktörler ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici ve meclis üyeleriyle birlikte; Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarını ziyaret ederek, Fuara katılan Mustafakemalpaşalı işletme sahipleriyle bir araya geldi.
Mehmet Kanar, ziyaretlerde; ‘ Mümbit topraklarıyla Bursa’mızın 4’te 1’ini oluşturan ilçemizin tarımsal ekonomisine, hayvancılık sektörüne ve kalifiye işgücüne yaptıkları katkılardan dolayı değerli hemşehrilerimize şükranlarımı sunarım’ diyerek, fuara katılan Mustafakemalpaşalı işletme sahipleriyle sohbetlerde bulundu.

8 Ekim Salı günü açılan Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2019) ile 12. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı bugün sona eriyor.

Yorumlar