Ana Sayfa Haberler 15 Ekim 2019 10:21

Belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi

Mustafakemalpaşa Belediyesi personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

 

İş Sağlığı Uzmanı Kadir Çatar tarafından gerçekleştirilen eğitimde, çalışanların yasal hak ve sorumluluklarından iş kazalarının nedenine, ilk yardımdan meslek hastalıklarına, çalışma mevzuatından iş yeri temizliği ve düzenine, iş kazalarının hukuki sonuçlarından fiziksel, kimyasal ve ergonomik risk etmenlerine kadar birçok konuda eğitim verildi.

 

Tehlikeli ve az tehlikeli meslek dalında çalışan personeller iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, tahliye ve kurtarma gibi konuların yanı sıra saha personeli de hayati önem taşıyan konular da bilgilendirildi.

 

2012 yılında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile zorunlu olan eğitimlerde iş kazalarının en çok güvensiz davranışlardan ve emniyetsiz durumlardan kaynaklandığı belirtildi. Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclis salonundaki eğitimde acil sağlık yardımı konusunda bilgilerde verildi. Gerçekleştirilen seminer sonucunda işlenen konular hakkında personele sınav yapıldı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, personelin daha dikkatli ve verimli çalışması için bu eğitimlerin yasa gereği verildiğini belirterek, “Mesai arkadaşlarımızın iş güvenliğini, yasal hak ve sorumluluklarını bilmeleri bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. Mustafakemalpaşa Belediyesi bünyesinde çalışan her personelimizin sağlığı bizim için çok önemli” dedi.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun