Ana Sayfa Haberler 17 Ekim 2019 17:32

14 Eylül İlkokulu 4/B sınıfından Dünya Projesi

Mustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulu 4/B sınıfı öğrencileri çevrenin korunmasıyla ilgili bir projeye imza attı.

Toprak,Su ve Hava Kirliliğine dikkat çekerek geri dönüşümün önemini ve sıfır atık felsefesini bütün dünya’ya anlatmaya karar veren 14 Eylül İlkokulu 4/B Sınıfı Öğrencileri; Öğretmenleri Bünyamin Günaydın ile birlikte  “Ekosistemde Neler Oluyor” adlı tiyatro oyununu birlikte hazırlayıp, okullarında ve Yalıntaş Kültür Merkezinde geçen yıl sergilediler.

Temsili kıyafetlerle dünya çocuklarını canlandıran 4/B sınıfı öğrencileri; “Sıfır Atık “ Felsefesi ile ilgili etkinliklerini ve isteklerini filme alarak CD hazırladılar ve sınıfça Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’e mektup yazdılar.  Yazdıkları mektupla birlikte CD’ yi, Birleşmiş Milletler Genel Merkezine gönderdiler.

Yapılan projeyle ilgili olarak öğrencileriyle gurur duyduğunu söyleyen Öğretmen Bünyamin Günaydın, ‘Hep başkalarının başarılarından bahsederiz ve örnekler veririz. Bizlerde yapsak mı diye düşünmeyiz. Kendimize güvenimiz mi az, yoksa gerçek gücümüzü mü bilmiyoruz?  Bence ikisinin de etkisi var. Bunları düşünerek öğrencilerimle birlikte çalışmalar yaptık. Öz güvenlerini kazanan öğrencilerim Geri dönüşümün önemini ve “Sıfır Atık “ Felsefesini bütün dünya çocuklarına duyurmaya karar verdiler. Yolları açık olsun.”  diyen Öğretmen Bünyamin Günaydın, öğrencilerinin yapmış olduğu bu çalışmaların, dünyada ses getireceğinden umutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar