Ana Sayfa Haberler 25 Kasım 2019 17:01

ADD’den Öğretmenler Günü Kahvaltısı

Atatürkçü Düşünce Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi 24 Kasım öğretmenler gününü(Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gün), 70 yaş üzeri öğretmenlere verdiği bir kahvaltıyla kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneğine üye 70 yaş üstü öğretmenlerden katılım sağlayabilen 4 emekli öğretmen ile kahvaltıda bir araya geldiler.

Öğretmenler, Adil BEYAZ, Ali Osman ATİK, Muharrem KOÇ ve Şükrü EGE ile yönetim kurulu üyelerimiz Haşim YOLDAŞ, aynı zamanda emekli öğretmen olan İsmail BAYRAK ve eşi, Mehmet ÇELEBİOĞLU ve eşi, ile Hayri ÖZTETİKLER katıldı. Karşılıklı sohbet eşliğinde geçen günde şube başkanı Haşim YOLDAŞ günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada; ‘Rahatsızlıkları nedeniyle katılamayan öğretmenlerimize Geçmiş olsun dileklerimizle birlikte acil şifalar diliyoruz. Yeryüzünün bütün uluslarının en başta gelen ortak dileği, “daha mutlu, daha aydınlık bir geleceğe kavuşmak” değil midir? Atatürk, bu evrensel özlemi, Onuncu Yıl Nutku’nda şöyle dile getirmiştir: “Türklüğün unutulmuş büyük uygar niteliği ve büyük uygar yeteneği, bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek uygarlık ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.” Ulusların bu büyük amaca ulaşabilmek için bulabildikleri tek yol da “eğitim – öğretim”dir. Devlet, eğitim ve öğretim görevini öğretmenlerine vermiştir. Biz çocukları ve gençleri geleceğe hazırlamak görevini üstlenen, bunun için her türlü özveriyi gösteren bütün öğretmenlerimize en içten, en sıcak teşekkürlerimizi sunarız.

 

Bizi var olduğumuz günden beri yetiştiren ve geleceğe hazırlayan iki insanı asla unutamayız: Birincisi evimizde annemiz, babamızdır; ikincisi de okulumuzda öğretmenlerimizdir. Birinciler bizlere sütünü, sevgisini, emeğini, umudunu verir; ikinciler ise sevgisini, ilgisini, bilgisini, deney birikimini verir. Biz eksiklerimizi onlarla tamamlarız; gün geçtikçe kişiliğimizi bulur; geleceğin büyük insanlarından biri olma yolunda güvenli adımlarla zaman merdivenini tırmanırız. Bize gülüşün kadar sıcacık sevgini; bitmeyen ve hiçbir zaman da bitmeyecek olan ilgini verdiğin için tüm öğretmenlerimize  teşekkür ediyoruz.’dedi.

Yorumlar